La Liga: drámai hajrá – hibátlan maradt a Lopetegui nélküli Real

2018.11.03. 18:06
Vinícius Júnior ünnepelte a Real Madrid első gólját (Fotó: AFP)
A Real Madrid 2–0-ra legyőzte a Real Valladolidot a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 11. fordulójában.

Ez volt a Real Madrid első bajnoki mérkőzése, miután Florentino Pérez elnök menesztette Julen Lopetegui vezetőedzőt, akinek a helyét ideiglenesen az eddig a fiókcsapatot irányító Santiago Solari vette át.

A Courtois – Odriozola, Nacho, Sergio Ramos, Reguilón – Kroos, Casemiro, Modric – Bale, Benzema, Asensio összeállításban pályára lépő királyi gárda kezdett nagyobb elánnal, hamar a kapujához szögezte a Valladolidot. A negyedik percben Benzema előtt adódott nagy lehetőség, ám a francia nem tudta kihasználni.

Hiába a mezőnyfölény, a madridiak az első játékrészben nem tudtak gólt szerezni.

Reguilónnak egyébként ez volt a debütálása a La Ligában, s nem is kezdett rosszul, 34 passzából 34 volt jó egy félidő alatt.

Solari az 56. percben lehozta Casemirót, a helyére pedig felküldte Iscót, ezzel támadóbb szelleművé téve csapatát, a változtatás azonban nagy javulást nem hozott. Nem úgy Asensio lecserélése, akinek a helyére beálló Vinícius Júnior a 83. percben nagy szerepet vállalt együttese elképesztően szerencsés vezető góljában!

A brazil csodagyerek a bal szélről becselezte magát a vendégek tizenhatosán belülre, a kaputól mintegy 12 méterre lőni akart, ám a kísérlet lecsúszott (mintegy tíz méterrel mellé ment volna a labda), viszont pont így lett jó, Vinícius ugyanis hátba rúgta Kikót, a védőről pedig a labda a saját kapujába pattant (1–0).

A 88. percben büntetőt ítéltek a Real Madrid javára, Sergio Ramos pedig nem is hibázott – a spanyol válogatott ikon találatával alakult ki a 2–0-s végeredmény.

Sikerükkel a blancóknak 17 pontjuk van a bajnokságban.