La Liga: CR4, a Real Madrid megszórta a Celta Vigót

2016.03.05. 17:52
Cristiano Ronaldónál jó helyen volt a labda: négyszer a vigói kapuba küldte (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 28. fordulójában a Real Madrid hat góllal nyert otthon a Celta Vigo ellen. A győztes csapatban Cristiano Ronaldo négy gólt szerzett, így 28 bajnokin 27-szer volt már eredményes a szezonban.

A Real Madrid kezdőjében nem hemzsegtek a galaktikusok. Zinédine Zidane a Keylor Navas – Carvajal, Pepe, Sergio Ramos, Danilo – Casemiro, Kovacic, Isco – Lucas Vázquez, Mayoral, Cristiano Ronaldo kezdőt küldte a pályára. A kispad viszont fajsúlyosnak tűnt, ott ugyanis James Rodríguez, Jesé, Bale, Marcelo, Nacho és Casilla állt, vagy inkább ült bevetésre készen. A jól kontrázó, szemtelen vigói vendégekre azonban illet odafigyelni. A Celta tizenhárom idegenbeli bajnokija közül hatot nyert meg az idényben.

SZAVAZÁS

Ön szerint a Real vagy az Atlético megelőzheti még a Barcát a bajnokságban?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Ennek megfelelően az első nagyobb helyzet is a Celta előtt adódott. A 13. percben egy jobb oldali beadást a szabadon felejtett Iago Aspas fejelt középről, nyolc méterről a kapufa és a léc találkozására, majd a visszapattanót is beleszerencsétlenkedte Keylor Navasba. Óriási helyzet volt, a komplett Real-védelem asszisztálásával. Pepééktől annyira futotta, hogy méterekről bőszen integettek, amikor Navas védését követően Aspas kezére pattant a labda. A hazaiak válaszaként Cristiano Ronaldo távoli bombáját, majd Isco közeli próbálkozását ütötte a mezőnybe a vigói kapus, Rubén Blanco.

Mezőnyjátékban semmilyen különbséget nem lehetett látni a két együttes között, a Real nem tudott nyomást gyakorolni a higgadt vendégekre. A 38. percben Cristiano Ronaldót még kisodorták egy beadás alól – a portugál hiába reklamált büntetőt –, Casemiro fejesénél viszont már Rubén Blanco mentett óriásit. A szögletből azonban a 41. percben a Real megszerezte a vezetést: Pepe tanári módon emelkedett ki a sűrűből, és kilenc méterről a kapu jobb oldalába bólintott (1–0).

A második félidőben már csak egy csapat volt a pályán: beindult a Real-henger. A 49. percben Cristiano Ronaldo villant. A vigói térfél közepén kapott labdát, a Celta játékosai közül még az is messze szaladt tőle, aki amúgy közel állt hozzá. A portugál így tolt egyet a labdán, majd bődületesen lecsapódó bombát engedett el a kapu bal oldalába (2–0). A megszeppent Celta ellen CR az 57. percben is betalált, méghozzá szabadrúgásból tekert a kapu jobb oldalába (3–0). Percekkel később picit távolabbról majdnem ismételt, ám azt a szabadrúgást Rubén Blanco látványos vetődéssel hárította. A kevés hittel játszó vigóiak a 61. percben Iago Aspas révén pazar emeléssel szépítettek (3–1), de a 64. percben ismét Cristiano Ronaldo volt eredményes, egy centerezést belsőzött az üres kapuba (4–1).

A második félidő közepén érkezett a Realba Bale és Jesé, akik a hajrában góllal hálálták meg a játéklehetőséget. Utóbbi szögletéből fejelte a negyedik gólját Cristiano Ronaldo a 76. percben (5–1), majd az asszisztos nagy pillanata következett. A kedvetlen Celta a gól utáni középkezdésnél szerencsétlenkedett, Jesé pedig partizánakcióba kezdett: egyedül rohamozta le a vendégeket. Ez olyan jól sikerült, hogy labdát szerzett, kicselezett két védőt, majd a kapuba vágta az újabb madridi gólt (6–1). A másik csereember, Gareth Bale a 81. percben talált be, 17 méterről kapufás gólt szerezve (7–1).

A Málaga elleni idegenbeli iksz (1–1), majd az Atlético Madridtól elszenvedett vereség (1–0) után a bajnokságban ritmust tévesztő Real a héten mindkét bajnokiját megnyerve egyenesedett ki. Szerdán a Levante vendégeként győztek a madridiak – CR akkor büntetőből talált be és adott egy gólpasszt –, ezúttal a Celtát tanította móresre. Mondjuk ettől önmagában még aligha jön vissza az étvágyuk a bajnoki címre, amelyről már többen nyíltan is lemondtak az elmúlt napokban.

A Villarreal vendégeként nyert minimális különbséggel a Las Palmas. A találkozó három pontját eldöntő egyetlen találat a 30. percben esett, szerzője a 34 éves védő, a klubot kis kitérővel 2002 óta szolgáló helyi ikon, David García. A BL-indulást érő helyen álló Villarreal másodszor kapott ki hazai környezetben a szezonban, a kiesés miatt sem nyugodt Las Palmas másodszor győzött vendégként.

A Getafe hazai környezetben ikszelt a Sevillával. A mérkőzés első góljára a 79. percig kellett várni, akkor Éver Banega juttatta közel a sikerhez Sevillát. A hajrában azonban érkezett hazai részről Emiliano Velázquez, aki pontot mentett a Getafénak.

SPANYOL LA LIGA
28. FORDULÓ

Real Madrid–Celta Vigo 7–1 (Pepe 41., Cristiano Ronaldo 50., 58., 65., 76., Jesé 78., Bale 81., ill. Aspas 62.)
Villarreal–Las Palmas 0–1 (David García 30.)
Getafe–Sevilla 1–1 (Velázquez 86., ill. Banega 79.)