La Liga: CR-rel ilyen még sosem történt – mégis nyert a Real

2016.10.23. 22:39
Cristiano Ronaldo rá van görcsölve a gólszerzésre, így olyan történt vele, amilyen még sosem (Fotó: Twitter)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 9. fordulójában a Real Madrid 2–1-re legyőzte hazai pályán az Athletic Bilbaót. Cristiano Ronaldo gól nélkül maradt, így először fordult elő vele, hogy négy egymást követő meccsén sem talált be a Santiago Bernabéuban.

Jól kezdte a találkozót a Real Madrid, már a hetedik percben előnybe került, amikor egy kontra végén Isco passzát Karim Benzema váltotta gólra közelről (1–0).

Benzema hetedszer vette be az Athletic Bilbao kapuját, csak a Granada ellen szerzett több (kilenc) gólt a bajnokságban. Mióta Isco a Real Madrid játékosa (a 2013–2014-es szezon óta), a középpályások közül senki sem adott több (31) gólpasszt nála a királyiaknál.

Húsz perccel később azonban jött is a válasz, az Athleric Bilbao támadásának végén Javier Eraso tette Sabin Merino elé a labdát, aki a léc alá vágta a kicsúszó Keylor Navas fölött (1–1).

Sabin Merino harmadik, Real Madrid elleni bajnokiján már a második gólját szerezte.

A Real Madrid nagyon nyomott, érett a gólja, de sokáig nem tudta bevenni ellenfele kapuját. Cristiano Ronaldo is több ziccerbe került, de ezen a napon semmi sem jött össze neki. Úgy tűnt, kicsit görcsös a gólszerzés miatt, már a Legia Warszawa elleni meccsen is így látszott a Bajnokok Ligájában.

A portugálnak nem sikerült betalálnia, ez pedig azt jelentette, hogy négy egymást követő meccsén sem talált be a Santiago Bernabéuban – ilyen eddig egyszer sem fordult elő vele.

Megtette helyette a gólszerzést Álvaro Morata, aki a 75. percben állt be, nyolc perccel később pedig eldöntötte a találkozót (2–1). A támadó a szezon csodacseréje, a kispadról beállva ő szerezte eddig a legtöbb (három) gólt.

A Real Madrid nyert, ezzel kihasználta az Atlético Madrid botlását és megelőzve a Sevillát a tabella élére állt.

CR óriási kihagyott ziccere

SPANYOL LA LIGA
9. FORDULÓ

Real Madrid–Athletic Bilbao 2–1 (Benzema 7., Morata 83., ill. Merino 27.)
KORÁBBAN
Málaga–Leganés 4–0(Jony 40. – 11-esből, C. Castro 42., S. Ramirez 57., Camacho 93.)
Villarreal–Las Palmas 2–1(Sansone 64. – 11-esből, Bakambu 91., ill. K. Boateng 31.)
Osasuna–Betis 1–2(R. Torres 48., ill. Joaquín 19., Gutiérrez 91.)
Espanyol–Eibar 3–3
(H. Pérez 64., Piatti 73., Baptistao 92., ill. Enrich 23., D. Reyes 27. – öngól, Kike 44.)
Valencia–FC Barcelona 2–3(Munir 52., Rodrigo 57., ill. Messi 22., 94. – 11-esből, Luis Suárez 62.)
Real Sociedad–Deportivo Alavés 3–0(Prieto 22., Willian Jose 57., Vela 87.)
Granada–Sporting Gijón0–0
Celta Vigo–Deportivo La Coruna 4–1(Mallo 32., Aspas 60., 82. – az elsőt 11-esből, Orellana 78., ill. Albentosa 37.)
Sevilla–Atlético Madrid 1–0(N'Zonzi 73.)

1. Real Madrid 9 6 3 24–9 +15 21
2. Sevilla 9 6 2 1 17–12 +5 20
3. Barcelona 9 6 1 2 29–12 +17 19
4. Villarreal 9 5 4 16–5 +11 19
5. Atlético Madrid 9 5 3 1 21–4 +17 18
6. Athletic Bilbao 9 5 4 14–12 +2 15
7. Real Sociedad 9 4 1 4 14–12 +2 13