La Liga: CR bombaformában – a volt újpesti sem bírt vele

2018.03.10. 14:49
Cristiano Ronaldo a legutóbbi tíz meccsén 17 gólt szerzett (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 28. fordulójában a Real Madrid Cristiano Ronaldo duplájával 2–1-re legyőzte idegenben az Eibart.

Az első félidő közepén Casemiro kapálózott addig a földön fekve, míg kézzel a labdába ért – igaz, a 16-os vonalán kívül –, de néma maradt a síp, bő félórányi játék után pedig előbb Bale nagy helyzeténél védett Marko Dmitrovics, aztán a kipattanót követően Cristiano Ronaldót szerelték a védők.

A 33. percben aztán így is megszületett a Real vezető találata, egy védelmi hiba után Modric szenzációs passzával Cristiano Ronaldo lépett ki, majd a jobb alsóba lőtt (0–1).

A játékrész hajrájában még egy Dmitrovics-bravúrt jegyezhettünk fel, s később egy csodálatos Modric-szólót, amely végén a lövésre már nem maradt ereje a horvát mágusnak.

Az 50. percben az ötödik hazai szöglet aztán már meghozta az áttörést, Pedro León tekerése után Ramis fejelt szabadon a kapuba (1–1).

Az újra támadásba lendülő Real előbb Ronaldo és Modric mellé szálló lövéseivel veszélyeztetett, majd az utolsó fél órához érkezve a portugál klasszis újabb ziccerét védte a korábbi újpesti kapus, Bale fejese pedig nem talált kaput.

A Realnak Benzema és Lucas Vázquez beállítása sem hozta meg az újabb találatot, sőt, a 80. percben fordíthattak volna a hazaiak, de Kike nagy helyzetben nem tudott a jobb felső sarokba lőni.

A 84. percben végül csak megszerezte a győztes gólt a Real Madrid: Carvajal jobb oldali beadására Cristiano Ronaldo robbant, és elemi erővel a léc alá fejelt (1–2).

A portugál támadó a legutóbbi hét meccsén egyaránt betalált, a legutóbbi tíz fellépése során pedig összesen 17 alkalommal volt eredményes!