La Liga: C. Ronaldo betalált, Ramos jubilált, a Real győzött

2017.02.11. 22:38
Cristiano Ronaldo és David García harcol a labdáért (Fotó: AFP)
A Real Madrid küzdelmes mérkőzésen 3–1-re győzött az Osasuna vendégeként a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 22. fordulójának szombati játéknapján, és visszavette a tabella első helyét a délután kiütéses győzelmet arató Barcelonától.

Súlyos sérülés miatt már a 15. percben cserére kényszerült a hazai csapat: Isco kemény odalépése nyomán Tano nem tudta folytatni a játékot – utóbb kiderült, a szemnek borzalmas pillanatokban a dominikai védő lábtörést szenvedett. Isco megúszta figyelmeztetés nélkül.

A 24. percben Cristiano Ronaldo szerezte meg a vezetést a madridi csapatnak, miután a Karim Benzemától kapott labdával kiugrott a jobb oldalon, és éles szögből mattolta Salvatore Sirigut (0–1).

Benzema a 37. gólpasszt adta C. Ronaldónak minden tétmeccset figyelembe véve – ez a legtöbb, amennyit a portugál bárkitől is kapott a Realba igazolása óta.

Nem egészen tíz percig tartott az előny: Juan Fuentes védelem mögé ívelt labdájával Sergio León megiramodott, és gyönyörű átemeléssel egyenlített (1–1).

A második félidő derekán Isco használta ki, hogy a hazai védelem nem tudott felszabadítani – lecsapott a labdára, és közelről, éles szögből a hosszú sarokba lőtt (1–2).

Hogy mennyire nehezen kiharcolt győzelem volt ez: mindkét félidőben az első kaput eltaláló lövéséből szerezte gólját Zinédine Zidane csapata – 24, illetve 17 perc elteltével. Keylor Navasnak ilyen sok (7) védést egy meccsen még nem kellett bemutatnia ebben a bajnoki szezonban.

A nehéz helyzetben lévő Osasuna mindent megtett, hogy pontot csikarjon ki, de erőfeszítéseinek vége az lett, hogy a 93. percben egy gyors jobb oldali támadásépítés nyomán Lucas Vázquez szép átemeléssel megadta nekik a kegyelemdöfést (1–3).

A Real Madrid 2012 óta (két döntetlent követően) először győzött az Osasuna vendégeként bajnoki mérkőzésen.

Sergio Ramos az 500. hivatalos mérkőzését játszotta a Real Madridban, ez volt a 350. bajnokija. Ő a 12. labdarúgó, aki félezer meccsig jutott a királyi klubban.

SPANYOL LA LIGA
22. FORDULÓ
Osasuna–Real Madrid 1–3 (Sergio León 33., ill. Cristiano Ronaldo 24., Isco 62., Lucas Vázquez 93.)
KORÁBBAN

Athletic Bilbao–Deportivo La Coruna 2–1 (Muniain 71., Aduriz 89., ill. Colak 42.)
Real Betis–Valencia 0–0

Deportivo Alavés–Barcelona 0–6 (L. Suárez 37., 67., Neymar 40., Messi 59., Alexis 63. – öngól, Rakitic 65.)

1. Real Madrid 20 15 4 1 54–18 +36 49
2. Barcelona 22 14 6 2 61–18 +43 48
3. Sevilla 21 13 4 4 43–28 +15 43
4. Real Sociedad 22 13 2 7 36–31 +5 41
5. Atlético Madrid 21 11 6 4 36–16 +20 39
6. Villarreal 21 9 8 4 28–14 +14 35
7. Athletic Bilbao 22 10 5 7 28–26 +2 35
8. Eibar 21 9 5 7 32–29 +3 32