La Liga: botrány Cádizban, a Valencia levonult a pályáról

H. D.H. D.
2021.04.04. 20:04
Botrány Cádizban, a Valencia levonult a pályáról (Fotó: Twitter/Valencia CF)
A Cádiz–Valencia spanyol élvonalbeli labdarúgó-mérkőzés a 30. percben rövid időre félbeszakadt, miután Mouctar Diakhaby rasszizmussal vádolta meg Calát, ezért a teljes vendégcsapat levonult a pályáról.

A Marca beszámolója szerint Cala és Mouctar Diakhaby párharca után utóbbi szerint ellenfele rasszista megjegyzést tett neki. Ezért a valencia francia középpályása levonult a pályáról, csapattársai pedig támogatásukat jelezve követték őt.

Ezt követően a játékvezető félbeszakította a mérkőzést, majd rövid kényszerpihenő után folytatódhatott a játék. A Marca szerint a Cádiz védője „fekete sz.rnak” nevezte Diakhabyt, akinél itt szakadt el a cérna. A francia játékos a folytatásra már nem is jött ki, Javi Gracia lecserélte, ám a klub egyik Twitter-bejegyzése szerint Diakhaby kérte meg a társait, hogy folytassák az összecsapást.

A botrányos jelenetek előtt mindkét csapat gólt szerzett (Cala találatára Kévin Gameiro válaszolt), majd a mérkőzés hajrájában még egy gól esett: a 88. percben Marcos Mauro szerezte meg a győztes találatot a Cádiznak.

SPANYOL LA LIGA
29. FORDULÓ
Cádiz–Valencia 2–1
(Cala 14., Marcos Mauro 88., ill. Gameiro 19.)

Később
Sevilla–Atlético Madrid 1–0 (Acuna 70.)

Korábban
Deportivo Alavés–Celta Vigo1–3(Lejeune 86., ill. Nolito 8., Iago Aspas 14., Santi Mina 20.)
Elche–Real Betis 1–1(Pere Milla 36., ill. Borja Iglesias 14. – 11-esből)

Április 5., hétfő
21.00:Barcelona–Real Valladolid (Tv:Spíler2)– élőben az NSO-n!

Április 7., szerda
21.00:
Real Sociedad– Athletic Bilbao (Tv:Spíler2)

Pénteken játszották
Levante–Huesca 0–2(Rafa Mir 15., 54.)

Szombaton játszották
Real Madrid–Eibar 2–0(Asensio 41., Benzema 73.)
Granada–Villarreal 0–3(Gerard Moreno 9., 18., 60. – az elsőt és a harmadikat 11-esből)
Osasuna–Getafe 0–0