La Liga: berúgott és kimaradt 11-es, piros lap, 94. perces gól

2018.12.16. 20:48
A sereghajtó Huesca eseménydús mérkőzésen 2–2-es döntetlenre végzett a vendég Villarreallal a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 16. fordulójában.

Az újonc az első félidő végén Cucho Hernández tizenegyesgóljával megszerezte a vezetést, majd a vendégek a 63. percben Carlos Bacca révén szintén büntetőből egyenlítettek. A Villarreal kolumbiai támadója 53. alkalommal talált be a La Ligában, ezzel Radamel Falcaót maga mögé utasítva hazája történetének legeredményesebb játékosa lett a spanyol élvonalban.

Bacca gólja után két perccel a Villarreal csapatkapitánya, Mario Gaspar piros lapot, az Huesca pedig tizenegyest kapott, Gonzalo Melero azonban hibázott a mészpontról. Az utolsó tíz percbe lépve a „sárga tengeralattjáró” Gerard Moreno góljával tíz emberrel is előnybe került, ám a hazaiak a hosszabbításban Samuele Longo találatával pontot mentettek.

Így az Huesca nyeretlenségi sorozata 15 meccsesre nyúlt, de a hét elején edzőváltáson áteső Villarreal sem lehet büszke a tabellán elfoglalt 17. helyezésére.

SPANYOL LA LIGA
16. FORDULÓ
Huesca–Villarreal 2–2 (Cucho Hernández 44. – 11-esből, Longo 94., ill. Bacca 63. – 11-esből, Gerard 81.)

KÉSŐBB
20.45: Levante–Barcelona (Tv:Spíler2)

KORÁBBAN
Sevilla–Girona 2–0 (Banega 55. – 11-esből, Sarabia 64.)
Espanyol–Real Betis 1–3 (Sergio García 24., ill. Lo Celso 43., Tello 85., Ó. Duarte 91. – öngól)

HÉTFŐN JÁTSSZÁK
21.00: Deportivo Alavés–Athletic Bilbao (Tv: Spíler2)

SZOMBATI EREDMÉNYEK
Eibar–Valencia 1–1 (Charles 56. – 11-esből, ill. Rodrigo 29.)
Real Valladolid–Atlético Madrid 2–3 (Calero 57., Saúl 63. – öngól, ill. Kalinic 26., Griezmann 45+1., 80. – az elsőt 11-esből)
Real Madrid–Rayo Vallecano 1–0 (Benzema 13.)
Getafe–Real Sociedad 1–0 (J. Molina 3.)