Két gól a 90. perc után, kikapott a Barcelona a Real Madridtól

A La Liga 10. fordulójának nagy rangadóján a Barcelona 2–1-re kikapott odahaza a Real Madridtól.

Barcelona–Real Madrid 1–2(0–1)
Barcelona,
Camp Nou,86 422nézőV:Sánchez Martínez
Barcelona:
Ter Stegen – Mingueza (Coutinho, a szünetben), Piqué, E. Garcia, Alba – F. de Jong (S. Roberto, 77.), S. Busquets, Gavi (L. de Jong, 85.) – Dest, Depay, Fati (Agüero, 73.).Vezetőedző:Ronald Koeman
Real Madrid:
Courtois – L. Vázquez, Militao, Alaba, F. Mendy – Modric, Casemiro, T. Kroos – Rodrygo (F. Valverde, 72.; D. Carvajal, 90+1.), Benzema, Vinícius Júnior (Asensio, 87.).Vezetőedző:Carlo Ancelotti
Gólszerző:
Agüero (90+7.), ill. Alaba (32.), L. Vázquez (90+3.)

Látványosan a jobbhátvéd Lucas Vázquez oldalán, azaz a bal szélen támadt a Barcelona, amely tekintélyes labdabirtoklási fölénnyel mutatta meg, hogy pocsék idénykezdet ide vagy oda, mindenképpen győzni akar. Stabilan védekeztek sokáig a madridiak – Vázquez mellett David Alaba, Éder Militao és Ferland Mendy futballozott hátul –, de a 25. percben a jobbszélsőként kezdő Sergino Dest üresen maradt az ötös előtt... ám a holland a léc fölé lőtt!

David Alaba sokkal ügyesebb volt a maga helyzeténél, az osztrák védő szerelte Memphis Depayt, majd felfutott a bal szélen, és maga fejezte be az akciót, egy parádés, felső sarkos bombagóllal. 0–1!

A hátvéd a saját kapuja előtt is hasznossá tette magát, nem sokkal az első félidő vége előtt mentette Ansu Fati lövését.

Nem csoda, hogy kiegyenlített volt a mérkőzés, a Weltfussball adatai szerint a mostani összecsapásig a két gárda eddig 247 mérkőzést vívott egymással, 97-szer a barcelonaiak, 98-szor a madridiak nyertek, 404, illetve 412 rúgott góllal.

Beállt a szünetben Philippe Coutinho, aki helyzettel nyitott, de blokkolta próbálkozását Éder Militao. Dest hátul sem villogott (Coutinho beállása után visszatért a védelembe), ám nagy hibája után Vinícius Júnior elpepecselte a helyzetét, miként Karim Benzema sem tudott eredményes lenni az ötös elől.

Nem volt csúcsformában a közönség sem, sokszor csak csendesen nézték az el Clásicót, amelyen mindössze két sárga lapot osztott ki a játékvezető: egyet reklamálásért, egyet időhúzásért.

Utoljára akkor fordított a Barcelona hátrányból a La Ligában odahaza a Real ellen, amikor Ronald Koeman még játszott: a holland akkor egy duplával járult hozzá a sikerhez, most Coutinho mellé beküldte előre Sergio Agüerót és Luuk de Jongot is. Az argentin gólt szerzett, de előtte Lucas Vázquez is betalált, így madridi sikerrel végződött a barcelonai el Clásico. 1–2

KORÁBBAN
Sevilla–Levante 5–3(Ó. Torres 8., Mir 24., Diego Carlos 38., El Haddadi 50., Fernando 64., ill. Morales 33., 55., Melero 62.)
Athletic Bilbao–Villarreal 2–1 (R. García 14., Muniain 76. – 11-esből, ill. Coquelin 32.)
Valencia–Mallorca 2–2(Guedes 90+3., Gaya 90+8., ill. Ángel 32., Daniel Rodríguez 39.)
Cádiz–Alavés 0–2(Joselu 6., 90+1. -- az elsőt 11-esből)

Elche–Espanyol 2–2 (Boyé 23., Benedetto 84., ill. Morlanes 51., De Tomás 52.)
Osasuna–Granada 1–1(Chimy Ávila 45., ill. Montoro 90.)
KÉSŐBB
18.30:Betis–Rayo Vallecano
21.00:Atlético Madrid–Real Sociedad (Tv:Spíler2)

20. Getafe9273–13–102

85 év után szenvedett ismét egymás után három meccset Barca-edző a Real ellen.

Sorozatban a 4. Real-siker a nagy rangadón

90+8. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+7. PERC ITT A SZÉPÍTÉS, SERGIO AGÜERO betalál, Dest jobb oldali beadását az ötösről jobbal a kapu közepébe perdíti, kapásból. 1–2!

90+3. PERC ELDŐLT, LUCAS VÁZQUEZ betalál, a kontra során Asensio ballal kapura lő az ötös bal sarka elől, Ter Stegen balra vetődve véd, Vázquez az ötösről bevetődve a léc alá lő, Garcia mellől. A gól érdekessége, hogy éppen Vázquez és Militao mentett a másik ötösön, majd Carvajal elrúgta a labdát Roberto elől. Így indult a meccset végleg eldöntő támadás: 0–2!

90+3. perc Nagy helyzet, Depay bal oldali beadását kapura rúgja tízről Piqué, de mentenek a védők.

Ez Carvajal 300. realos meccse, Courtois folytatja.

90+1. perc Valverde le, Daniel Carvajal be, hét perc a ráadás!

90. perc Courtois jobb lába meghúzódik, ápolás.

89. perc Piqué emelése Courtois-é.

1993 óta nem voltak ilyen kevesen egy el Clásicón egyébként. Az egy hazai Szuperkupa-meccs volt.

87. perc Vinícius gyengén futballozott ma, Marco Asensio áll be a helyére.

85. perc Luuk de Jong be, Gavi le.

Benzema: 39 meccsen 10 gól, mint említettük, de van 9 gólpassza is. Agüero: 14 meccs, 8 kanadai pont a Real ellen.

84. perc Mendy és Alaba közül öt méterről a léc fölé fejeli Alba bal oldali, ballábas beadását Agüero!

A legidősebb játékosok az el Clásicócon a 21. században
Modric (36 éves és 45 napos)
F. Cannavaro (35/213)
L. Thuram (35/68)
Hierro (35/27)

Jó az öreg...

82. perc Valverde és Piqué összefejel, ápolás.

80. perc Ferland Mendy kap sárga lapot időhúzásért.

Akkora a csend a stadionban, hogy nem lehetett észrevenni, cseréltek éppen a hazaiak.

77. perc Militao szereli Coutinhót az ötösön. Majd kap egy rúgást a honfitárstól. Sergi Roberto be, De Jongnak nem ment ma.

73. perc Sergio Agüero be, Fati le. Agüero: 15 meccs a Real ellen, 0 győzelemmel.

73. perc Dest lő ballal a 16-os jobb sarkáról milliméterekkel a bal felső fölé!

73. perc Benzema kihagyja ezt is, Mendy beadását ballal a saját jobb lábára rúgja a kapu torkában... de les. Valverde hétről az oldalhálóba lőtt még.

72. perc Rodrygo elfáradt, Federico Valverde váltja őt. Szélső helyett középpályás mindenes.

Ansu Fati a negyedik, aki betalált első két el Clásicóján a 21. században, Samuel Eto'o, Ruud van Nistelrooy és Pedro után. Eto'o egyenesen háromig jutott.

70. perc Alba újabb beadása sem találja meg Fatit, jő Courtois.

68. perc Vinícius bal oldali beadása a kapusé, Alba ballábas beívelése is a kapusé a másik oldalon.

67. perc Vinícius helyzetben Kroos passzával, de nem lő az ötös bal sarka és Piqué elől, figurázik... oda a lehetőség.

64. perc Alba balról, Coutinho jobbról ad be rosszul.

Carlo Ancelotti hatodik próbálkozásából most először nyerhet itt. Realosként kétszer kikapott itt, első három itteni fellépését a Real-mesterek közül csak Leo Beenhakker bukta el.

David Alaba 1

Karim Benzema 10 gólt lőtt előző 39 Barca elleni meccsén, 13-an jutottak csak 10 fölé ebben a versengésben.

62. perc EZ SINCS BENT! Modric emel balról ballal okosan Benzema elé, aki jobbal hétről a kapusba lő!

60. perc Destnek hátul sem megy, pocsékul ad haza fejjel, de Vinícius nem lő az ötös bal sarka elől, várt valamire, a holland beéri, és elveszi előle a labdát.

57. perc Kezdődik, Depay jobb oldali beadásáért harcolva De Jong ellöki Kroost, kis pogó. Gerard Piqué kap sárgát reklamálásért, a német kezezett a légi harc és a sanyargatttása közepette, ezért reklamált a hazai csk.

57. perc Dest jobb oldali beadását kornerre menti Mendy, még jóval az ötös előtt.

55. perc Kroos bal oldali, lapos beadását Rodrygo jobbal 19.tól a léc fölé nyesi.

A legtöbb gól a Camp Nouban vendégként
108: Real Madrid
107: Atlético Madrid
85: Valencia

55. perc Mendy előretör, középre cselezi magát, de jobbal 20-ról feladja a labdát a kapusnak.

52. perc
Mendy ellöki Gavit, kap egy... utolsó szóbeli figyelmeztetést.

47. perc Alba beadása éppen csak magas Coutinhónak, majd Fati lő balról éles szögből Courtois-ba.

Sergio Busquets lehet a legtöbb el Clásiót megnyerő barcás egy mai sikerrel, és már csak egy győzelemmel lenne előtte a nagy Paco Gento (21) is.

47. perc Alba ad be balról, Coutinho az ötös előteréből Militaóba lő!

46. perc Dest ment hátra a védelembe.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Philippe Coutinho
be, Mingueza le.

Érdekes, 50.1 százalékos volt a hazai labdabirtoklás, de 5 hazai lövésből egyetlen egy sem talált kaput. 219 passz itt, 221 a vendégeknél.

Forrás: Weltfussball.

Az előző három realos, aki betalált első el Clásicóján: Van Nistelrooy, Varane, Jesé.

1989 októbere óta nem fordított a Barca a Real ellen. Akkor kellett ehhez egy Ronald Koeman-dupla is...

A legfiatalabb el Clásico-résztvevők
Vicente Martínez (16 évesen és 278 naposan)
Ansu Fati (17 év, 48 nap)
Gavi (17 év, 80 nap)
Bojan (17 év, 117 nap)

45+1. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. perc Rodrygo nagyot rúg Busquetsbe a biztonság kedvéért még a felező körül.

44. perc Helyzet, Busquets kikeveredik a bal szélre, beadását az ötössarokról Fati jobbal az előtte álló Alabába lövi!

39. perc Kroos kornere nem jó középen Alabának. Ex-bayernesek egymás között.

A Barcelona előző 35 hazai bajnokiján csak 1 alkalommal nem talált be, átlagosan 2.3 gólt szerzett. Az Atlético volt a "kakukktojás", idén májusban. Bajnok is lett.

38. perc Piquét ismét megtalálja az ötös előtt Depay jobb oldali kornere, de rossz a fejes, Garcia emelése a kapusé. Kontra, Benzema emel Kroos elé, aki jobbal kapásból 11-ről lő, de ment a keresztbefutó Alba!

A Barcelona előző 4 bajnokijából egyet sem nyert meg, egy iksszel. Utoljára 2008-ban volt ilyen rossz sorozata a nagy rivális ellen.

34. perc MELLÉ, Depay jobb oldali kornerét Piqué hétről milliméterekkel fejeli középről a jobb alsó sarok mellé. Courtois vetődött, de...

Alaba szerelte Depayt, így indult az akció, majd Mendy fordított balról keresztbe. Alaba: első el Clásico, első lövés, első gól.

32. PERC ÉS VEZET IS A REAL MADRID, DAVID ALABA fut fel a bal szélen, Rodrygo keresztpasszával, és Garcia elől a bal felső sarokba lő kissé balról, 19 méterről. 0–1!

A Real Madrid sorozatban másodszor nyerhet itt, a rekord három, 1965-ből.

29. perc
Alba ellöki Modricot az ötös bal sarka előtt, majd Benzema lő jobbról, éles szögből az oldalhálóba, tízről.

28. perc Gavi sokat fut, de nem villog most. Ő a legfiatalabb el Clásico-résztvevő kezdőként a 21. században.

Ancelotti ellenben még soha nem nyert a Camp Nouban.

Koeman vezetőedzőként és játékosként sem nyert még Ancelotti ellen. Játékosként egyszer (az 1990 februárjában rendezett, 0–0-ra végződő Hollandia–Olaszország felkészülési mérkőzésen), vezetőedzőként négyszer mérte össze erejét Ronald Koeman és Carlo Ancelotti. Valamennyi tréneri találkozóra 2003-ban került sor, a Bajnokok Ligája 2002–2003-as, valamint a 2003–2004-es kiírásában. Előbbi az Ajax, utóbbi a Milan edzője volt akkoriban – háromszor a milánóiak örülhettek, egyszer döntetlen született.

25. perc FÖLÉ!
Dest lő az égbe kissé jobbról tízről, a Fati indította Depay passzából.

Alba és Vinícius összekap.

23. perc Vinícius...
Kicselezi Benzema remek passza után az ötös bal sarka előtt háromszor is kapust, ballal lő végül, Mingueza becsúszva blokkol. De les.

21. perc Vinícius megindul a balon, két csel után nem lő az ötös bal sarka elől, hanem elesik Garcia és Mingueza között. Tovább, jogosnak tűnik. Ancelotti természetesen reklamál, a VAR-ra nem is dobtak szenet, hogy elinduljon.

Benne bíznak. Ansu Fati 2027-ig hosszabbított, egymilliárd a kivásárlási ára – hivatalos

18. perc Folyik a tiki-taka, hat védővel olykor a Real, nincs is hazai helyzet. A tiki-taka csak a 16-osig hatásos csak a mostani Barcánál, nincs, aki az utolsó, gólhoz vezető kulcspasszt adja.

17. perc Militao indítja jobbal Rodrygót a jobbon, de Alba nyeri a sprintversenyt.

13. perc Vinícius elfut most a balon, az ötös sarkáról ballal bead, de blokkol Garcia. Kroos balról jobbal beadja a kornert, Casemiro elől ment fejjel Piqué. Kroos újabb beadását az ötös előtt nagyon rosszul találja el fejjel a brazil szűrő most.

FFT: a 2000-es évek – amikor az el Clásico őrületté fajult.

12. perc
Casemiro szerel, majd Kroos fejese után indítja Benzemát, aki nem tudja a balon kicselezni Minguezát.

11. perc Vázquez nagyot rúg a balon meginduló Depayba, sárga lap nincs.

8. perc Látványosan Vázquez oldalán támad a Barca.

7. perc
Hatalmas hazai mezőnyfölény, majd egy pocsék Busquets-passz.

4. perc Vinícius megindul középen, Fati megy hátra szerelni őt!

Benzema és Depay, két volt OL-es a két ék ma.

3. perc Courtois lép ki Fati elé Busquets lapos passzára. Alba beadása Modricé.

2. perc
Rodrygo elesik a jobbon, a közönség örül, Piqué szerelte.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak gránátvörös-kék mezben és ilyen nadrágban, a vendégek tiszta fehérben.

Remek idő, telt ház.

Az igazsághoz tartozik, hogy habár a madridiak 17 ponttal a másodikok a tabellán, a katalán klub csak két ponttal vannak lemaradva ősi riválisától.

„Biztosan izgatottan várják a mérkőzést, azt remélve, hogy szeretett csapatuk jól játszik, s megszerzi a három pontot – idézte az ESPN a 37 esztendős Iniestát, aki maga is derűlátó, szerinte korábbi csapata a végső győzelemre is esélyes. – A Barcelonának megvan a csapata ahhoz, hogy megnyerje nemcsak a Real Madrid elleni meccset, hanem a La Ligát is.”

Nem indult a legjobban az idény a gránátvörös-kékeknek, hiszen a bajnokságban mindössze a 7. helyet foglalják el (4 győzelem, 3 döntetlen és 1 vereség a mérlegük), a Bajnokok Ligája E-csoportjában pedig harmadikak – a Bayern Münchenctől és a Benficától is kikaptak 3–0-ra, legutóbb a Dinamo Kijevet legyőzték ugyan, de csak egy soványka 1–0-val. Ennek ellenére, Iniesta szerint a Barca-drukkerek mindig optimisták, főleg, ha az el Classicóról van szó.

Egy kis örökmérleg: 247 találkozó, 97 barcelonai és 98 madridi sikerrel, 404, ill. 412 rúgott góllal.

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól Moussa Wagué, Ronald Araújo, Ousmane Dembélé, Pedri és Martin Braithwaite sérült, a vendégektől Luka Jovics, Gareth Bale, Isco és Dani Ceballos maródi.

Nagy reményekkel érkezett a szupertehetségnek kikiáltott Eduardo Camavinga, akit 31 millió euró fejében vásároltak meg a fővárosiak. A 18 esztendős francia középpályás rögtön a debütálásánál góllal hálálta meg a bizalmat. Rajta kívül David Alaba is a nyáron érkezett, miután lejárt a szerződése a Bayern Münchennél. A „blancók” oldalán Miguel Gutiérrez az a fiatal, akinek az utánpótlásból felkerülve még nem volt lehetősége az el Clásicón bizonyítani. Hozzá hasonlóan a cserekapus Andrij Lunyinnak sem adatott meg, hogy szerepeljen a katalán klub ellen.

A méltán híres La Masiáról kikerülőNico González, Álex Baldé, Inaki Pena (habár harmadik számú kapus lévén kevés az esély a szerepeltetésére) és a spanyol válogatottban immár legfiatalabban debütáló, mindössze 17 éves Gavi sem játszott még korábban a Real Madrid felnőttcsapata ellen.

Luuk de Jong az utolsó pillanatokban érkezett kölcsönbe a gránátvörös-kékekhez. A klasszis Sergio Agüerónak pedig szintén a Citynél járt le a szerződése. Az argentin támadó átigazolását követően szinte azonnal megsérült – ami nem új keletű, hiszen a manchesterieknél többször is sérüléssel bajlódott. Jó hír a drukkerek számára, hogy a Valencia elleni bajnokin 3, a Dinamo Kijev elleni BL-csoportmeccsen pedig 15 percet töltött a pályán. A nyári érkezők és az el Clásico zöldfülűinek táborához tartozik Yusuf Demir is, akit a Rapid Wientől kölcsönöztek ki.

Memphis Depay rövid idő alatt kulcsfigurává nőtte ki magát, nagyszerű cseleit és bivalyerős lövéseit az ősi rivális ellen is bemutathatja.

Ugyan saját nevelésű játékos Eric García, aki a Manchester Citynél töltött hároméves kitérő után csatlakozott újra a Barcához. A 20 éves védő akadémista-időszakában már farkasszemet nézett a „királyiakkal”, de az október 24-ei lehet az első „felnőtt” Clásicója.

Világklasszisok képviselhették a Barcelonát, a Real Madridot, vagy éppen mindkét csapatot az el Clásicók történetében. Részben a nyári átigazolási időszaknak köszönhető, hogy vasárnap potenciálisan 13 olyan játékos léphet pályára a Camp Nouban, aki korábban még sohasem szerepelt a nagy figyelemmel kísért rangadón. És ki tudja, akár még az is előfordulhat, hogy valamelyikük beírja magát a futball történelemkönyvébe.

Azt a meccset, amely a világ egyik legjobban várt sporteseménye minden évben. Samuel Eto'o a La Gazzetta dello Sport által rendezett sajtóeseményen például azt mondta, hogy az el Clásico Cristiano Ronaldo és Lionel Messi nélkül is népszerűbb és fontosabb találkozó, mint a Bajnokok Ligája döntője. „Mindegy, ki lép pályára, ez a rangadó mindig különleges volt, és az is marad  – szögezte le a mindkét csapatban futballozó, de a Barcelonában klasszissá váló kameruni csatár. – A változás a futball velejárója. A Barcelona rosszul kezdte az idényt, de a fiataljaiban hatalmas lehetőség rejlik, és remélem, hamarosan rátalál önmagára.”

„Teljes nyugalomban és koncentrációval   – válaszolta Carlo Ancelotti vezetőedző a Real Madrid honlapjának arra a kérdésre, hogy miként készül az el Clásicóra.  – Tetszik, hogy minden játékosomon látom a lelkesedést, ahogyan a találkozót várják. A Sahtar Doneck ellen talán a legjobb mérkőzésünket játszottuk az idényben, azt a formát kell átmentenünk a Barcelona ellen is. Az a legfontosabb, hogy stabilan védekezzünk. Eddig minden olyan mérkőzésünket, amelyen nem kaptunk gólt, megnyertük, ezért a munkát leginkább arra fektetjük, hogy hátul minél stabilabbak legyünk. Jó, hogy kedden játszottunk a Bajnokok Ligájában, mert így maradt elég időnk felkészülni az el Clásicóra. Ellenfelünk fokozatosan kezdi megtalálni önmagát, és fejlődik, ráadásul hazai pályán fogad bennünket.”

A tabellát elnézve a 2021–2022-es idény első klasszikusa a Barcelonának fontosabb, hiszen csak győzelemmel tudná tartani a lépést az élmezőnnyel. Ráadásul nyerni legutóbb 2019 márciusában sikerült a Real Madrid ellen, azóta három vereség, egy döntetlen a mérleg a katalánok szemszögéből. Ronald Koeman ennek ellenére nem tulajdonít túlzott jelentőséget a találkozónak.

„Ez egy a ránk váró fontos mérkőzések közül, hosszú idény áll még előttünk   – nyilatkozta a Barcelona holland vezetőedzője az összecsapást megelőző sajtótájékoztatón.  – Tény, vissza kell találnunk a helyes útra, és ebben sokat segíthet a győzelem – de csak akkor nyerhetünk, ha félelem nélkül, az első perctől szűnni nem akaró lelkesedéssel játszunk. Telt házra és nagyszerű atmoszférára számítok, azt szeretném, hogy a szurkolók élvezzék a meccset.”

Sergio Busquets, a Barcelona középpályása a Movistarnak: – A győzelem hatalmas önbizalmat adna az idény folytatására, nem mellesleg megelőznénk vele a tabellán a Real Madridot. Nem kezdtük jól a bajnokságot, de még van időnk behozni a lemaradást. A sikerhez szervezettebbnek kell lennünk, valamint hatékonyabbnak támadásban.

Federico Valverde, a Real Madrid középpályása a realmadrid.com-nak: – Kissé feszült, de egyben nagyon izgatott is vagyok az el Clásico miatt. Sok gyerek álmodik róla, hogy egyszer alkalma lesz pályára lépni ezen a rangadón, így akik ott lehetnek, azoknak kötelességük száz százalékot beleadniuk. Az edzői stáb tudja a nyerő taktikát, nekünk csak végre kell hajtanunk.

A Real Madridban a bombaformában lévő – a 2021–2022-es idény első tizenegy tétmérkőzésén 11 gólt szerző és 8 gólpasszt kiosztó – Karim Benzema mellett a 21 éves Vinícius Júnior is kiválóan teljesít, a Sahtar Doneck idegenbeli 5–0-s legyőzésekor, a Bajnokok Ligája csoportkörének keddi mérkőzésen például parádés szóló végén talált a hálóba. A két madridi támadó jó formája azért is lehet különösen örvendetes Carlo Ancelotti vezetőedző számára, mert sérülés miatt Gareth Bale játékára nem számíthat, és Eden Hazard szerepeltetése is kérdéses.

Ez persze nem jelenti azt, hogy ne lennének olyan futballisták, akikre figyelni érdemes, sőt mindkét oldalon találhatunk a nagy öregek mellett több tehetséges fiatalt. Barcelonában minden krízis ellenére örülhetnek, hogy Ansu Fati a héten szerződést hosszabbított 2027-ig, a 18 éves spanyol válogatott támadóé lett Messi tízes számú meze. Kivásárlási ára 1 milliárd euró, ugyanannyi, mint Pedrié, aki szintén nemrég hosszabbított 2026 nyaráig, igaz, sérülés miatt vasárnap biztosan nem lép pályára. Ha ő nem is, a spanyol válogatottban nemrég bemutatkozó 17 éves Gavi jó eséllyel ott lesz élete első el Clásicóján a kezdőcsapatban.

Immár 247. alkalommal csap össze egymással a Real Madrid és a Barcelona, de ez az el Clásico furcsább lesz az elmúlt tizenkét évben látottnál: 2007 óta első alkalommal esély sincs rá, hogy Lionel Messi és/vagy Cristiano Ronaldo pályára lépjen. A portugál klasszis 2018 nyarán távozott Madridból, és a Juventusnál töltött három idény után most korábbi sikerei helyszínén, a Manchester Unitedben játszik, az argentin sztár pedig ezen a nyáron hagyta el a katalánokat, és a PSG-nél keresi a boldogságot (csakúgy, mint a madridi Sergio Ramos).

Korszakos sztárokat veszített a Barcelona és a Real Madrid, de a formálódó együttesek vasárnap délutáni csatájára ettől még az egész világ odafigyel.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A BARCELONA–REAL MADRID LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!