A Barcelona a Guardiola-csapatot idézte, Messi triplával mutatta be hatodik Aranylabdáját

T. I.T. I.
2019.12.07. 20:47
Lionel Messi a Camp Nou közönségének is megmutatta hatodik Aranylabdáját (Fotó: AFP)
A Barcelona hazai pályán 5–2-re legyőzte a Mallorcát a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 16. fordulójában. Lionel Messi triplázott, Suárez és Griezmann is beköszönt. Ter Stegen újabb gólpasszt adott, majd nagyot hibázott... A katalán együttes végül újra a tabella élére állt.

A TALÁLKOZÓ ESEMÉNYEIT PERCRŐL PERCRE ITT OLVASHATJA!

Ha van hatcsillagos játék, akkor a Barcelona Mallorca elleni futballja az volt. A katalán együttes a 2010-es évek legelejét, a Xavi, Iniesta, Messi korszakot idéző tiki-takát, gyors, rövid passzos futballt mutatott be. Igaz, a mallorcaiak ideális ellenfélnek mutatkoztak ehhez: nem rugdalták el a labdát, s nem rugdalták fel a katalánokat, viszont védekezésben többnyire pont egy ütemmel voltak lassabbak, mint hogy a labda elhagyta volna a hazai játékosok lábát...

A hetedik percre fordult az óra, amikor Marc-André ter Stegen indításával Antoine Griezmann „gyalogolhatott” a kapuig. A francia támadó a kapust bokából átemelve fejezte be az akciót (1–0).

Ter Stegen előtt Andoni Zubizarreta volt az utolsó Barca-kapus, aki gólpasszt adott bajnokin, ez még az 19851986-os idényben történt. Aztán jött a Getafe elleni október eleji mérkőzés, amelyen Luis Suáreznek adott asszisztot a német, s most itt az újabb gólpassz tőle...

Csakhamar az „ünnepelt”, azaz Messi is megvillant, 22 méterről, egyetlen igazítás után bombázta a labdát a jobb felsőbe (2–0).

Hogy ez a Barcelona már mégsem a Pep Guardiola-féle „aranycsapat”, annak legegyértelműbb jelét a védelem adta: a Mallorca egy gyors kontra végén Ante Budimir megpattanó lövésével szépített (2–1). Csakhogy a vendégek öröme hamar elszállt. A 41. percben Messi villant ismét, majd még a játékrész vége előtt Luis Suárez sarkazott nyolc méterről ritkán látható nagy gólt a jó nevű Manolo Reina kapujába (4–1).

A második félidőre kissé leült a Barcelona játéka, igaz, Griezmann és Suárez így is percek alatt közel került ahhoz, hogy megszerezze a második gólját – végül mindkétszer Reina örülhetett.

Miközben az első félidő alapján Ter Stegen nagy napja is lehetett volna ez a szombat, a második félidő után vélhetően inkább gyorsan feledné majd a meccset a német kapus. A 65. minutumban egy jobbról jövő beadásnak futott alá rútul a 27 éves hálóőr, ezzel felkínálva a ziccert a tökéletes ütemben érkező Budimirnak, akinek öt méterről „csak” az üres kapuba kellett fejelnie (4–2).

Ha a végére az igazi kiütés nem is jött össze a katalánoknak a Mallorcával szemben, összességében valahogy mégis az volt az ember érzése, hogy Messi hatodik Aranylabdájának híre (látványa?) az egész csapat számára felszabadítóan hatott.

Az argentin a 84. percben – mintegy megkoronázva az estét – harmadszor is bevette a Mallorca kapuját, beállítva az 5–2-es végeredményt.

A gránátvörös-kékek visszavették a vezetést az Espanyolt legyőző Real Madridtól.

És nem csak az Aranylabdát ünnepelhették Messiék ezen az estén... (Fotó: AFP)

SPANYOL LA LIGA
16. FORDULÓ
Barcelona–Mallorca 5–2 (Griezmann 7., Messi 17., 41., 83., L. Suárez 43., ill. Budimir 35., 65.)
Korábban
Real Madrid–Espanyol 2–0 (Varane 37., Benzema 79.)
Granada–Alavés 3–0 (C. Fernández 47., Soldado 58., Y. Herrera 77.)
Levante–Valencia 2–4 (Roger 11., 20., ill. Roger 45+3. – öngól, Gameiro 57., 59., Ferran Torres 88.)