La Liga: Barca-mágia, állva tapsolták meg Iniestát

2018.05.09. 21:52
Lionel Messi finom góljával lett meg a közte három a szünetre (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 34. fordulójából elhalasztott mérkőzésén a Barcelona egy félidő alatt kiütötte a végül 5–1-es vereséget szenvedő Villarrealt. Andrés Iniesta két gólt is előkészített, lecserélése során állva tapsolta meg a közönség.

A mérkőzés előtt a Villarreal játékosai díszsorfalat álltak a bajnoki címet megszerző Barcelona játékosainak – aztán az előzékeny hangulat átragadt a játékra is.

A Barcelona rögvest a találkozó elején sorra alakította ki a helyzeteket, és alig tíz perc után már vezetett is: Dembélét nem támadták meg a védők, 18 méteres lövését Sergio Asenjo pont Philippe Coutinho elé ejtette ki, ő pedig nem hibázott (1–0).

A legutóbbi tíz meccsén öt gólpassz mellett ez már a negyedik gólja volt, így kilenc találatból vállalt nagy szerepet.

Még mindig csak a 16. percben jártunk, amikor Iniesta szenzációs indítása után Digne centerezését Paulinho belsőzte a kapuba, villámgyorsan lerendezve a három pont kérdését (2–0). Ezt követően is lendületben maradt a Barca, de sokáig az utolsó passzokba vagy a befejezésekbe rendre hiba csúszott. A szünet előtt mégis megszületett a harmadik gól, Iniesta újabb zseniális mozdulata után Messi lőtt kapásból a bal alsó sarokba (3–0).

Az európai topligák legeredményesebbjei

A fordulás után aktívabb Villarreal jött ki, és bár az első lehetőség még elkerülte Cillessen kapuját, az 54. percben már szépített a vendégcsapat, a szünetben érkező Sansonén pattant meg Fornals lövése, így a holland kapusnak már nem volt esélye (3–1).

Egyórányi játék után lecserélték Iniestát, akit állva tapsolt meg a Camp Nou népe, a helyére beálló Luis Suárez a 79. percben került nagy helyzetbe, de ő még nem tudott betalálni. Nem úgy a szintén csereként pályára lépő Rakitic pazar szólója után az üresen érkező Dembélé, aki még a 93. percben is eredményes volt, beállítva az 5–1-es végeredményt.

SPANYOL LA LIGA
A 34. FORDULÓ ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉSEI
Barcelona–Villarreal 5–1 (Philippe Coutinho 11., Paulinho 16., Messi 45., Dembélé 87., 93., ill. Sansone 54.)
Sevilla–Real Madrid 32 (Ben Yedder 26., Layún 45., Sergio Ramos 84. – öngól, ill. Borja Mayoral 87., Sergio Ramos 95. – 11-esből)
1. Barcelona 36 27 9 94–24 +70 90
2. Atlético Madrid 36 22 9 5 55–20 +35 75
3. Real Madrid 36 21 9 6 86–42 +44