La Liga: az Atlético simán kikapott San Sebastiánban

2018.04.19. 21:25
Juanmi ünnepli az egyik gólját (Fotó: AFP)
Az Atlético Madrid labdarúgócsapata 3–0-ra kikapott a Real Sociedad otthonában a La Liga 33. fordulójában.

Az Atléticónak nemhogy nem sikerült kihasználnia a Real Madrid szerdai, Bilbao elleni pontvesztését, még csökkent is az előnye a hétközi fordulóban városi riválisával szemben.

A Real Sociedadnak a 27. percben Willian José szerzett vezetést kapufás góllal. Ő az első, aki ebben a szezonban két bajnokin is bevette az Atlético kapuját.

Az Atlético támadásban nagyon vérszegénynek bizonyult, Antoine Griezmann például szinte észrevehetetlen volt korábbi csapata ellen.

A 80. percben szép összjáték végén Juanmi emelte át Jan Oblakot, majd még a hosszabbításban is mattolta a szlovén kapust, beállítva a végeredményt. Az Atlético sorozatban a negyedik idegenbeli bajnokiján maradt nyeretlen (1 döntetlen, 3 vereség), így a Barcelona üldözése helyett most már minden idegszálukkal a második hely megtartására koncentrálhatnak a fővárosiak.

Ez volt egyébként a tizedik mérkőzés, amelyet az Atlético legalább három góllal veszített el, amióta Diego Simeone a vezetőedzője. Ötször a Real Madrid ellen szaladt bele ekkora pofonba, egyszer pedig a Barcelona, a Bilbao, az Osasuna, a Villarreal és most a Real Sociedad ellen.

SPANYOL LA LIGA
33. FORDULÓ
Real Sociedad–Atlético Madrid 3–0
(Willian José 27., Juanmi 80., 92.)
Deportivo Alavés–Girona 1–2 (Tomás Pina 90., ill. Aleix García 59., Stuani 86. – 11-esből)
KÉSŐBB
Levante–Málaga 1–0 (E. Boateng 93.)
Real Betis–Las Palmas 1–0 (Firpo 94.)

KEDDEN JÁTSZOTTÁK
Celta Vigo–FC Barcelona 2–2 (Jonny 45., Aspas 82., ill. O. Dembélé 36., Paco Alcácer 64.)
Villarreal–Leganés 2–1 (V. Ruiz 42., Bacca 55., ill. Brasanacs 82.)
Deportivo La Coruna–Sevilla 0–0

SZERDÁN JÁTSZOTTÁK
Espanyol–Eibar 0–1 (Lombán 32.)
Valencia–Getafe 1–2 (Rodrigo 69., ill. Rémy 16., 49.)
Real Madrid–Athletic Bilbao 1–1 (Cristiano Ronaldo 87., ill. Inaki Williams 14.)

1. Barcelona 33 25 8 83–19 +64 83
2. Atlético Madrid 33 21 8 4 54–18 +36 71
3. Real Madrid 33 20 8 5 80–36 +44 68
4. Valencia 33 20 5 8 61–35 +26 65
5. Betis 33 17 4 12 54–53 +1 55
6. Villarreal 33 15 6 12 45–40 +5 51
7. Sevilla 33 14 6 13 41–52 –11 48
8. Girona 33 13 8 12 46–50 –4 47