La Liga: az Atlético nyert Vigóban, és visszaállt az élre

2016.01.10. 22:19
A bajnokság feléhez érkezve az Atlético Madrid hátát nézi a mezőny (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 19. fordulójának záró mérkőzésén az Atlético Madrid idegenben 2–0-s győzelmet aratott a sorozatban harmadik vereségét elszenvedő Celta Vigo otthonában, ezzel visszaállt a tabella élére.

Az északnyugat-spanyolországi Vigóra zúdult jelentős csapadék miatt pénteken kérdésessé vált a találkozó megrendezése. A meccset végül nem kellett elhalasztani, de a pályának nem tett jót a nagy mennyiségű eső, a gyep állapota rányomta bélyegét az első félidei játékra.

A szünet után az addig kevésbé veszélyes Atlético Madrid gyönyörű találattal előnybe került. A felpasszolt labdát Antoine Griezmann lepörgette Luciano Viettónak, aki visszapasszolta a labdát középen érkező csapattársához, a francia támadó pedig közelről nem hibázott (0–1). Az Atlético legutóbbi 12 bajnoki góljából minden másodikat Griezmann szerezte.

A második félidő közepén elkezdett szakadni az eső, a Celtát azonban ez (látszólag) nem zavarta, nagy elánnal támadott az egyenlítés reményében, de a vigói csapatot az utóbbi időben elkerüli a szerencse.

Az Atlético aztán tíz perccel a vége előtt a csereként beálló Yannick Ferreira Carrasco góljával lezárta a meccset. Jan Oblak kapus kirúgása után a belga válogatott támadó elé került a labda, aki egy csellel két védőt is átvert, majd lövése Sergi Gómez lábán megpattanva utat talált a kapuba (0–2).

A Barcelonát hazai pályán 4–1-re legyőző Celta Vigo otthonában tehát a Real Madrid után az Atlético Madrid is nyert, amely féltávnál visszavezette a vezetést a spanyol bajnoki tabellán.

SPANYOLORSZÁG, LA LIGA
19. FORDULÓ

Celta Vigo–Atlético Madrid 0–2 (Griezmann 49., Ferreira Carrasco 80.)
KORÁBBAN
Villarreal–Sporting Gijón 2–0 (Bakambu 26., 51.)
Real Sociedad–Valencia 2–0 (Jonathas 79., 82.)
Eibar–Espanyol 2–1 (Inui 15., Borja Bastón 74. – 11-esből, ill. Jordán 22.)
Las Palmas–Málaga 1–1 (Tana 51., ill. Santa Cruz 72.)
Szombaton játszották

Real Madrid–Deportivo La Coruna 5–0 (Benzema 15., 91., Bale 22., 49., 63.)
Getafe–Betis 1–0 (Á. Vázquez 57.)
Sevilla–Athletic Bilbao 2–0 (Gameiro 24., 59. – a másodikat 11-esből)
Barcelona–Granada 4–0
(Messi 8., 14., 57., Neymar 83.)

Levante–Rayo Vallecano 2–1 (Deyverson 72., J. L. Morales 81., ill. P. Hernández 83.)

1. Atlético Madrid 19 14 2 3 27–8 +19 44
2. Barcelona 18 13 3 2 44–15 +29 42
3. Real Madrid 19 12 4 3 52–18 +34 40
4. Villarreal 19 12 3 4 26–16 +10 39
5. Celta Vigo 19 9 4 6 28–27 +1 31
6. Eibar 19 8 6 5 27–20 +7 30
7. Sevilla 19 8 5 6 26–21 +5 29
8. Athletic Bilbao 19 8 4 7 27–22 +5 28