La Liga: az Atlético két góllal nyert Simeone 214. meccsén

2015.10.18. 17:54
Griezmann (jobbra) nem ugrott ki a bőréből a gólja után (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) nyolcadik fordulójában az Atlético Madrid idegenben 2–0-ra legyőzte a Real Sociedadot.

Diego Simeone a 214. tétmeccsén ült az Atlético Madrid kispadján, amivel a klub vonatkozó örögrangsorában beérte Ricardo Zamorát, s így már csak a szintén legendás Luis Aragonés (612 találkozó) dirigálta többször a madridi együttest.

Az Atlético pedig gyorsan betalált a Real Sociedad ellen: a kilencedik percben Koke passzából Antoine Griezmann a kezdőkör környékéről végigszáguldott a védők között, s elegánsan átemelte a baszkok kapusát. A francia támadó nem ünnepelt látványosan a gólja után, ezzel a gesztussal tisztelgett volt klubja előtt, amelyben 14 éves korától 2014-ig futballozott.

David Moyes játékosai a hátralévő szűk másfél órában nem tudtak mit kezdeni az Atlético védelmével. A „matracosok” ugyan nem szállították futószalagon a helyzeteket, mégis kézben tartották az összecsapást.

A hajrában a mexikói Diego Reyes két perc alatt két sárga lapot kapott, majd az Atlético egy vitatható eset után kontrából betalált Yannick Ferreira révén. A Real Sociedadnál szinte minden játékos reklamált a játékvezetőnél, aki három embert lappal figyelmeztetett – a brazil Jonathasnak kettőt is adott, így ő idő előtt mehetett zuhanyozni.

LA LIGA
8. FORDULÓ

Real Sociedad–Atlético Madrid 02 (Griezmann 9., Y. Ferreira 91.)
Villarreal–Celta Vigo 1–2
(D. Suárez 67., ill. Orellana 41., Nolito 90.)

Getafe–Las Palmas 4–0 (V. Rodríguez 3., Sarabia 11., Szcsepovics 85., 92.)
Deportivo La Coruna–Athletic Bilbao 2–2 (Lucas Pérez 80., Arribas 89., ill. Inaki Williams 30., Aduriz 63.)

1. Real Madrid 8 5 3 18–2 +16 18
2. Celta Vigo 8 5 3 17–8 +9 18
3. Barcelona 8 6 2 17–11 +6 18
4. Atlético Madrid 8 5 1 2 12–4 +8 16
5. Villarreal 8 5 1 2 13–7 +6 16
6. Deportivo La Coruna 8 3 4 1 14–9 +5 13
7. Eibar 8 3 4 1 11–7 +4 13
8. Valencia 8 3 3 2 7–5 +2 12