La Liga: az Atlético két büntetőt hibázott, de nyert Valenciában

2016.10.02. 13:53
Cesare Prandelli egyelőre nem a kispadról, hanem a lelátóról tekintette meg a Valencia mérkőzését (Fotók: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) hetedik fordulójában az Atlético Madrid idegenben Antoine Griezmann és Kévin Gameiro góljaival 2–0-ra megverte a Valenciát. Diego Simeone csapatának az is belefért a győzelemhez, hogy Griezmann és Gabi révén két tizenegyest is kihagyott – avagy Diego Alves tovább javította elképesztő statisztikáját.

A Valencia frissen kinevezett vezetőedzője, Cesare Prandelli a lelátóról tekintette meg a mérkőzést, a csapatot ezen a meccsen még az ideiglenesen megbízott Voro González irányította. Az Atlético Madrid védelméből José Giménez és Diego Godín is hiányzott, míg Yannick Carrasco Ferreira és Fernando Torres csak a kispadon kezdett.

Griezmann és Diego Alves első csatáját a brazil kapus nyerte, miután a 26. percben bravúrral szögletre ütötte a francia támadó léc alá tartó kísérletét. A hazaiak első helyzetére a 29. percig kellett várni, amikor Mario Suárez próbálkozott távolról, de nem találta el a kaput.

Az első félidő hajrájában Nani buta szabálytalansága miatt tizenegyest kapott az Atlético: a portugál szélső egy bal oldali beadás után hátulról megtámasztotta Ángel Correát, aki hasra esett, a játékvezető pedig a sípjába fújt. A büntetőt Antoine Griezmann végezte el, aki a kapu jobb oldalát vette célba, ám Alves hatalmasat nyújtózva kitornázta a labdát.

Az Atlético Madrid csatára a spanyol bajnokságban a legutóbbi négy tizenegyeséből hármat kihagyott, míg ezen a héten már másodszor hibázott, hiszen a Bayern München elleni BL-meccsen is megremegett a lába.

Diego Alvesnek tizenegyesből nem könnyű betalálni

Griezmann aztán a 63. percben jóvátette a hibáját, és megszerezte a vezetést az Atléticónak. A két csereember, Carrasco és Fernando Torres játszott össze, utóbbi játékos az első labdaérintéséből kapura lőtt, Alves bravúrral védett. A kipattanó Gameiro elé került, aki lekészítette a labdát Griezmann-nak, ő pedig ezúttal nem kegyelmezett (0–1).

Hat perccel később ismét tizenegyest kaptak a vendégek, Mario Suárez vágta fel a tizenhatoson belül Griezmannt. A labda mögé Gabi állt, de gurítását Alves hárította.

A brazil kapus 37 tizenegyesből 19-et kivédett a La Ligában, tehát a hatékonysága meghaladja az 50 százalékot! Ráadásul a többi kísérlet mindegyikéből sem született gól. Arra viszont először volt példa, hogy Alves egy mérkőzésen két büntetőt is megfogjon.

A 81. percben Gabi távolról a kapufát találta el, majd a 93. percben Gameiro remek egyéni alakítás végén beállította a végeredményt (0–2).

Gameiro döntötte el végleg a három pont sorsát

Az Atlético Madrid a két kihagyott tizenegyes ellenére is megérdemelt győzelmet aratott, míg a Valencia ebben a szezonban ötödször maradt pont nélkül. Diego Alves nem ezt érdemelné...

Valen vs Atl 0-2 ~ All Goals & Highlights by the-dinh-van