La Liga: az Atlético egy félidő alatt elintézte az újoncot

2018.09.26. 00:06
Ángel Correa (balra) és Antoine Griezmann ünnepli az Atlético vezető gólját (Fotó: AFP)
Az Atlético Madrid hazai pályán 3–0-ra megverte az újonc Huescát a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 6. fordulójában.

A fővárosi együttes olyan első félidőt varázsolt a Wanda Metropolitano gyepére, amilyet új stadionjában még soha: minden sorozatot figyelembe véve most először szerzett három gólt az első játékrészben.

A vezető találatot a csapat legnagyobb sztárja, Antoine Griezmann jegyezte Diego Costa előkészítése után, aztán Thomas Partey lőtt nagy gólt távolról, majd Koke ünnepelhetett, akinek a labdáját a tizenhatoson belülre beinduló Ángel Correa nem érte el – de az Huesca kapusa sem.

Az Atléticónak tehát az első félidőben szinte minden összejött, Diego Costának viszont a gólpasszát leszámítva semmi sem, így sorozatban a 15. bajnoki meccsén is gól nélkül maradt, amivel beállította eddigi pályafutása leghosszabb negatív szériáját.

Diego Simeone egyébként próbált spórolni két klasszis csatára energiájával a Real Madrid elleni szombati rangadó előtt, hiszen a második félidőben Griezmannt és Costát is lecserélte.

Az Atlético a tabella harmadik helyén tölti az éjszakát, míg az Huesca sorozatban negyedszer kapott ki azok után, hogy az első két fordulóban még négy pontot gyűjtött.

Az Espanyol saját közönsége előtt 1–0-ra legyőzte az Eibart, így a 2010–2011-es idény óta először nyerte meg a szezonbeli első három hazai bajnokiját, míg a Real Sociedad kisebb meglepetésre nem bírt a Rayo Vallecanóval (2–2).

SPANYOL LA LIGA
6. FORDULÓ
Atlético Madrid–Huesca 3–0 (Griezmann 16., Thomas 29., Koke 33.)
Espanyol–Eibar 1–0 (Hermoso 68.)
Real Sociedad–Rayo Vallecano 2–2 (Jon Bautista 5., Willian José 78., ill. Advíncula 31., Trejo 36. – 11-esből)