La Liga: a Villarreal ötöt hintett a Celta Vigónak

2016.10.16. 22:34
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 8. fordulójában a Villarreal hazai környezetben esélyt sem adott a korán kétgólos hátrányba kerülő Celta Vigónak.

A mérkőzés elején két gyors góllal sokkolta a vendégeket a házigazda, mindkettő Roberto Soriano érdeme. A Németországban született, de olasz válogatott támadó a 8. percben egy kapu elé centerezett labdát vágott be kapásból. A 12. percben aztán elcsípte Sergio Álvarez kapus pocsék felpasszát, és hátráló ellenfél felett látványosan a kapu bal oldalába emelte a labdát. A 12. percben aztán elcsípte Sergio Álvarez kapus pocsék felpasszát, és hátráló ellenfél felett látványosan a kapu bal oldalába emelte a labdát.

A kétgólos hátrányba kerülő Celta Vigo nem zuhant össze, hanem kiegyenlített mezőnyjáték után már némi mezőnyfölényre is szert tett. Vesztére. A házigazda egy kontra végén újabb gólt ért el. Pedig létszámban visszazárt a vendégcsapat, öt védő jutott a két támadóra, a jó ütemű és lyukra tett kiugratást a védőket lefutó Cédric Bakambu mégis szinte zavartalanul vágta a kapuba.

A szünet után szegény embert húzta az ág: egy szöglet után Daniel Wass csípőjéről saját kapujába pattant a labda. Alighanem a negyedik gól mikéntje fájt a legjobban a vendégeknek – talán még a különbségnél is jobban –, a hátralévő időt kötelességből futballozták le a vigóiak. A Villarreal így a tempóból alaposan visszavéve is kedvére játszadozhatott, a ráadásban pedig az ötödik góllal beállította a végeredményt.

Korábban már beszámoltunk róla, hogy a mérkőzést élőben közvetítő Sport Tv szakkommentátora a súlyos betegsége miatt egy év után visszatérő Lázár Bence volt.

SPANYOLORSZÁG, LA LIGA
8. FORDULÓ
Villarreal–Celta Vigo 5–0
(Soriano 8., 12., Bakambu Daniel 38., Wass 48. – öngól, Trigueros 92.)
KORÁBBAN
Sporting Gijón–Valencia 12 (Castro 41., ill. Mario Suárez 7., 65.)
Athletic Bilbao–Real Sociedad 3–2 (Muniain 51., Aduriz 60., Williams 72., ill. Zurutuza 16., Inigo Martínez 83.)
Alavés–Málaga 1–1 (Deyverson 9., ill. Rosales 85.)

1. Atlético Madrid 8 5 3 21–3 +18 18
2. Real Madrid 8 5 3 22–8 +14 18
3. Sevilla 8 5 2 1 16–12 +4 17
4. Barcelona 8 5 1 2 26–10 +16 16
5. Villarreal 8 4 4 14–4 +10 16
6. Athletic Bilbao 8 5 3 13–10 +3 15
7. Las Palmas 8 3 3 2 16–13 +3 12