nemzetisport.hu 2018.03.04 22:49 Frissítve: 2018.03.04 23:21

La Liga: a Valencia még mindig tapad a Real Madridra

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 27. fordulójában a Valencia 2–0-ra megverte a Betist, és továbbra is nagy versenyben van a Real Madriddal a dobogóért. A Real Sociedad 2–1-re nyert az Alavés ellen.

Simone Zaza (lent) és Rodrigo Moreno góljaival nyert a Valencia (Fotó: AFP)

A Levante otthon 1–1-es döntetlent játszott a ráadás pillanataiban egyenlítő Espanyollal. Érdekesség, hogy a Levante az előző fordulóban a 90. percben kapott góllal maradt alul az Alavés otthonában (0–1), míg az Espanyol a 93. percben szerzett góllal verte meg a Real Madridot (1–0), így elmondható, a barcelonaiak számára lényegesen jobban alakulnak mostanában a meccsek végei, mint a valenciaiak számára…

A korábbi újpesti Enisz Bardi nem került be a Levante keretébe. Az együttes sorozatban a 15. bajnokiján maradt nyeretlen, ez a legrosszabb szériája az élvonalban. A kudarc Juan Ramón López Muniz vezetőedző állásába került.

A Real Sociedad tizenegy perc alatt két gólt szerzett, és ez elég is volt ahhoz, hogy 21-re legyőzze, és a tabellán megelőzze a Deportivo Alavést.

A Valencia 2–0-ra verte meg a Betist, és továbbra is nagy versenyben van a Real Madriddal a dobogóért.

SPANYOL LA LIGA
27. FORDULÓ
Levante–Espanyol 1–1
(Morales 55. – 11-esből, ill. Leo Baptistao 91.)
FC Barcelona–Atlético Madrid 1–0
Real Sociedad–Deportivo Alavés 2–1
(H. Moreno 6., Illarramendi 11., ill. Alfonso Pedraza 39.)
Valencia–Real Betis 2–0 (Rodrigo 23., Zaza 47.)

Spanyol labdarúgás nemzetisport.hu

Jól kezdtek a katalánok, de Lenglet piros lapja után fordított a Girona, végül Piqué mentett pontot a címvédőnek.

2018.09.22 17:28:34

Az Espanyol alaposan megnehezítette a királyiak dolgát, de zsebben a három pont.

2018.09.02 18:03:03

A várható igen igazságtalan elosztásban: Messiék nyolcat szereztek, a hamar vezetést szerző újonc kettőt.

2018.09.01 19:14:35

A Betis közkedvelt középpályása elárulta, mi segített neki, hogy hosszú pályafutása legyen.