La Liga: a Valencia győzelme a 93. percben úszott el

2016.12.04. 22:45
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 14. fordulójában a Valencia hazai pályán 2–2-es döntetlenre végzett a Málagával. A mérkőzés Pablo Fornals góljával kezdődött és ért véget – az idegenben továbbra is nyeretlen andalúziai együttes középpályása a 93. percben mentett pontot a vendégeknek. A Turia-parti csapat már hat bajnoki meccs óta nyeretlen, és csak két pont választja el a kiesőzónától.

Az Athletic Bilbao saját közönsége előtt 3–1-re megverte az Eibart, ezzel hetedik hazai mérkőzésén az ötödik győzelmét aratta. A házigazdáknál Benat és Inaki Williams után a hosszabbításban Iker Muniain is betalált.Athletic Bilbao saját közönsége előtt 3–1-re megverte az Eibart, ezzel hetedik hazai mérkőzésén az ötödik győzelmét aratta. A házigazdáknál Benat és Inaki Williams után a hosszabbításban Iker Muniain is betalált.

A Sporting Gijón hazai pályán 3–1-re legyőzte a sereghajtó Osasunát, ezzel elmozdult a kiesőzónából. A vendéglátók második gólját a Barcelona korábbi brazil jobbhátvédje, Douglas Pereira szerezte, akit a katalánok erre a szezonra adtak kölcsön az asztúriai együttesnek. A házigazdák első és harmadik találata a Barcelona B-csapatában két évet eltöltő Carlos Carmona nevéhez fűződik.

Az Osasuna vezetőedzője, Joaquín Caparrós tizenhét meccs óta nyeretlen a La Ligában.

A Betis fordulatos meccsen 3–3-as döntetlent játszott a Celta Vigóval.

Rubén Castro a 69. élvonalbeli gólját szerezte meg a Betis színeiben, ezzel beérte Alfonso Pérez Munozt a csapat örökrangsorának élén.

A Betis hiába vezetett kétszer, a hajrában Roncaglia egyenlíteni tudott, így a Celta sorozatban az ötödik meccsén maradt veretlen a Real ellen az élvonalban.

A meccs krónikájához tartozik, hogy a hazaiak részéről Petrost a 92. percben kiállította a játékvezető.

SPANYOLORSZÁG, LA LIGA
14. FORDULÓ
Vasárnapi mérkőzések

Valencia–Málaga 2–2 (Rodrigo 7., Medrán 34., ill. Fornals 3., 93.)
Betis–Celta Vigo 3–3 (Castro 41. –11-esből, Sanabria 53., Pezzela 73., ill. Aspas 15., 62., Roncaglia 85.)
Athletic Bilbao–Eibar 3–1 (Benat 42., I. Williams 55., Muniain 91., ill. Enrich 70.)
Alavés–Las Palmas 1–1 (Alexis 4., ill. Livaja 57.)
Sporting Gijón–Osasuna 3–1 (C. Carmona 43., 78., Douglas 56., ill. Miguel Flano 86.)

1. Real Madrid 14 10 4 37–12 +25 34
2. Barcelona 14 8 4 2 34–15 +19 28
3. Sevilla 14 8 3 3 25–20 +5 27
4. Atlético Madrid 14 7 4 3 28–11 +17 25
5. Villarreal 14 6 5 3 19–10 +9 23
6. Real Sociedad 13 7 2 4 22–14 +8 23
7. Athletic Bilbao 14 7 2 5 20–17 +3 23
8. Eibar 14 6 3 5 21–19 +2 21