La Liga: a Sevilla újra megízlelhette a győzelem ízét

2019.03.10. 20:21
A Valencia 3–2-re legyőzte idegenben a Gironát a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 27. fordulójában. A Sevilla odahaza 5–2-re megverte a Real Sociedadot, az Enisz Bardival felálló Levante pedig 1–0-ra kikapott a Villarrealtól, amely sikerével elmozdult a kiesőzónából.

A Valencia szerezte meg a vezetést Goncalo Guedes révén, de a Girona néhány perccel később egyenlített, így a szünetben 1–1-re álltak a felek. A fordulás után ismét a vendégek kerültek előnybe, ezúttal Dani Parejo volt eredményes. A 83. percben a Girona büntetőt kapott, amelyet Cristhian Stuani értékesített.Valencia szerezte meg a vezetést Goncalo Guedes révén, de a Girona néhány perccel később egyenlített, így a szünetben 1–1-re álltak a felek. A fordulás után ismét a vendégek kerültek előnybe, ezúttal Dani Parejo volt eredményes. A 83. percben a Girona büntetőt kapott, amelyet Cristhian Stuani értékesített.

A rutinos támadónak ez volt a 16. találata az idényben, a legutóbbi 15 tizenegyese közül egyet sem hibázott el. Erre a La Liga történetében eddig 12 futballista volt képes, köztük Kubala László, Lionel Messi és Cristiano Ronaldo is. A teljes lista alább:

Az öröme azonban nem lehetett teljes, hiszen Ferran Torres a 90. percben megszerezte a mindent eldöntő találatot a Valenciának.

A Sevilla öt nyeretlen bajnoki után visszatért a győztes útra: a triplázó Ben Yedder vezérletével 5–2-re kiütötte a Real Sociedadot.

SPANYOL LA LIGA
27. FORDULÓ
Celta Vigo–Real Betis 0–1 (Jesé 80.)
Girona–Valencia 2–3 (Ramalho 22., Stuani 83. – 11-esből, ill. Guedes 14., Parejo 53., Ferran Torres 90.)
Levante–Villarreal 0–1 (Ekambi 93.)
Sevilla–Real Sociedad 5–2 (Sarabia 25., Ben Yedder 48., 58., 61., Oyarzabal 69. – öngól, ill. Oyarzabal 28., 77. – a másodikat 11-esből)
20.45:Real Valladolid–Real Madrid (Tv:Spíler2)

1. Barcelona 27 19 6 2 69–26 +43 63
2. Atlético Madrid 27 16 8 3 39–17 +22 56
3. Real Madrid 26 15 3 8 43–31 +12 48
4. Getafe 27 12 9 6 36–24 +12 45
5. Alavés 27 11 8 8 28–30 –2 41
6. Sevilla 27 11 7 9 46–36 +10 40
7. Valencia 27 8 15 4 30–23 +7 39