La Liga: a Sevilla támadott, az Atlético meg hárommal nyert

2015.08.30. 22:25
Hiába a sevillai mezőnyfölény, az szervezett Atlético értékes győzelmet aratott (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság második fordulójában Sevillában nyert az Atlético Madrid, méghozzá három góllal. A házigazdák lényegében végigtámadták a találkozót, de gólt csak a vendégeknek sikerült szerezniük.

A Sevilla hiába volt mezőnyfölényben, amit a labdabirtoklás és a passzok száma is igazolt – mindkét mutatóban másfélszer tudtak többet –, viszont a kapura már az Atléticóval egy szinte volt veszélyesek. És még egy jelentős különbség: a madridiak Koke révén a 35. percben gólt is szereztek (0–1), ugyanez a házigazdáknak az első félidőben nem sikerült. A szünet után fokozta a nyomást a hátrányban lévő El-címvédő, de csak annyit ért el vele, hogy beszorította a vendégeket a tizenhatosukhoz. A 66. percben kettős cserével igyekeztek frissíteni és utolsó szalmaszálba kapaszkodni a házigazdák. A vendégek teljesen beszorultak, és hiába volt elöl két olyan kaliberű támadójuk, mint Fernando Torres és Antoine Griezmann, ők leginkább csak drukkoltak társaiknak, hogy jól zárjanak. Még a hajrá előtt aztán eldőlt a meccs, a ritka Atlético-támadások egyikénél Gabi vállalkozott távoli átlövésre, és milyen jól tette: megpattanó labdája a hazai kapuban kötött ki (0–2). Ünnepelhetett a maroknyi madridi tábor. Főként a 85. percben, amikor a hitehagyott és kedveszegett hazai védők között Jackson Martínez kényszerítőzött Griezmann-nal, majd a visszakapott labdát 19 méterről magasan a kapu jobb oldalába lőtte (0–3).

Valenciában az első félidő végére tartogattak a góljaikat a felek: a Depor vezető találatára a hétközi BL-meccsen is eredményes Álvaro Negredo válaszolt a hazaiak részéről. A hajrá perceire megfogyatkozott a házigazda, de a hátralévő rövid időben már nem változott az eredmény. Ahogyan az első fordulóban, úgy a másodikban is ikszelt mindkét gárda.

A második fordulót követően is szerzett pont és gól nélkül áll a spanyol Szuperkupát begyűjtő Athletic Bilbao, amely az Eibar vendégeként szenvedett kétgólos vereséget. A BL-győztes, bajnoki címvédő Barcelonát a Szuperkupában lelépő baszkok – 4–0-s siker otthon, 1–1 az idegenbeli visszavágón – az első bajnokin otthon kaptak ki a katalánoktól 1–0-ra, ezúttal viszont az előző idényben kieső helyen végző, az élvonalbeli tagságát csupán adminisztratív okokból megőrző rivális ellen maradtak pont és szerzett gól nélkül. Az Eibar ellenben messze a várakozásokon felült rajtolt: a granadai siker után (3–1) a Bilbaót is elintézte.