La Liga: a Sevilla a Juvéval nem bírt, a Barcelonát legyőzte

2015.10.03. 17:56
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 7. fordulójában a Sevilla hazai pályán 2–1-re legyőzte a Barcelonát, így visszavágott az európai Szuperkupában elszenvedett vereségért.

A Barcelona mindhárom pontot otthagyta Sevillában  (Fotó: Action Images)
A Barcelona mindhárom pontot otthagyta Sevillában (Fotó: Action Images)

A Sevilla a legutóbbi négy fellépéséből háromszor is vesztesen hagyta el a pályát, a Barcelona viszont háromszor nyert – igaz, a fennmaradó összecsapáson 4–1-re kikapott a Celta Vigótól.

Ennek megfelelően a vendégek léptek fel támadólag rögvest a meccs elején, és előbb Neymar lövésénél kellett védenie Sergio Ricónak, majd Busquets lefejelt labdája után Munir került helyzetbe, de 11 méterről a léc fölé lőtt. A házigazda Gameiro megmozdulásaival veszélyeztetett, de fejesét, majd kiszorított helyzetből leadott lövését is hárította Bravo, így az eseménydús első negyedóra gól nélkül zajlott le.

Az első félidő derekához érve ez az állapot kis híján megváltozott, Neymar végezhetett el szabadrúgást, a labda a kapufáról a kapusra pattant, onnan végiggurult a gólvonalon, Piqué nem tudott beleszúrni, a védők kikanalazták a labdát, Suárez pedig már csak a kapufát tudta eltalálni.

Az uruguayi támadó nem sokkal később Rakitic parádés átadásánál hiába vette mellre a labdát, lőnie már nem sikerült, majd a játékrész hajrájában a két kapufa keresztezésére tekert.

A fordulást követően aztán megszületett az első gól, Gameiro elment a jobb szélen Mathieu mellett, középre adását hárman is átlépték, Krohn-Dehlinek így lett jó a túloldalon, be is passzolta a labdát a kapuba (1–0).

Pillanatokkal később Gameiro lövésébe kellett belelépniük a védőknek az újabb találat megakadályozásához, de az 58. percben így is megduplázta előnyét a házigazda: Krohn-Dehli bal oldali beadása után a kilépő védők miatt két sevillai is ziccerbe került, Iborra elfejelte az ollózni kívánó Gameiro elől a labdát, amely a bal alsóban kötött ki (2–0).

Felpörgött a Barca támadójátéka, előbb Neymar lövésénél mentett hatalmasat vetődve Sergio Rico, majd a következő két percben még kétszer hárított nagyot!

A 74. percben már tehetetlen volt a hazai kapus, Sandro lövésébe Trémoulinas úgy lépett bele, hogy fordulás közben a kezét találta el a labda, amiért büntetőt kapott a Barca, Neymar pedig a jobb alsóba lőtt (2–1).

Innentől a házigazdának már csak az volt a célja, hogy kihúzza a meccs végéig a Barca-rohamokat, és bár egy nagyszerű Neymar, Suárez, Sandro összjáték után utóbbi ziccerbe került, a kapufa kisegítette a hazaiakat, így a Sevilla legyőzte a Barcelonát.

Kemény héten van túl az Európa-liga-címvédő Sevilla, hiszen mindkét BL-döntőssel összecsapott, a Juventustól kikapott hét közben, a BL-győztes Barcának viszont visszavágott az európai Szuperkupában elszenvedett vereségért.

LA LIGA
7. FORDULÓ
Sevilla–Barcelona 2–1
(Krohn-Dehli 52., Iborra 58., ill. Neymar 74. – 11-esből)
Granada–Deportivo La Coruna 1–1 (Piti 66., ill. Fajr 26.)
Las Palmas–Eibar 0–2 (Saúl Berjón 7., Borja Bastón 62.)

Málaga–Real Sociedad 3–1 (Charles 4., 7., 89., ill. Agirretxe 14.)
Espanyol–Sporting Gijón 1–2 (F. Caicedo 62., ill. Halilovic 10., A. Menéndez 92.)