La Liga: a Real simán nyert, CR-től két gólt csentek el

2015.04.29. 21:53
Cristiano Ronaldo gól nélkül maradt az Almería ellen, pedig több lehetőség is adódott előtte (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 34. fordulójában hazai környezetben könnyed teljesítménnyel is háromgólos győzelmet aratott a Real Madrid, amely így a megszerzett három ponttal továbbra is tapad a listavezető, kétpontos előnyben lévő Barcelonára. A madridiak az Almería ellen megszerezték századik bajnoki találatukat a szezonban, Cristiano Ronaldo viszont gól nélkül maradt: előbb egy vendégvédő előzte őt meg a befejezésnél, majd saját csapattársa.

A Real Madrid Keylor Navas – Arbeloa, Varane, Pepe, Fábio Coentrao – Kroos, Illarramendi, James Rodríguez – Jesé,J. Hernández, Cristiano Ronaldo összeállításban kezdett. A házigazdák az első félidőben még ebben a felforgatott összeállításban is magasan ellenfelük fölé nőttek, viszont az eredményességben mindez nem mutatkozott meg. Támadtak, mentek, megvoltak a helyzetek, de a saját térfelét fegyelmezetten megszálló Almería ellen ez nehezen vezetett eredményre. Hiányzott a Realból az átütőerő, a befejezéseknél pedig a koncentráció. Sok területet pedig nem kaptak a vendégektől, hogy gyilkos kontráikat bemutassák. Már közelgett a szünet, amikor az addig türelmes publikum is nemtetszésének adott hangot a sokadik elrontott akció láttán. Az első félidőt a továbbra is bombaformában lévő, ezúttal újfent nagy kedvvel játszó James Rodríguez mentette meg, aki 22 méterről, kapásból elemi erővel bombázott a vendégek kapujába (1–0). Ez volt a Real szezonbeli századik bajnoki találata.

Ami nehezen ment – vagy még úgy sem – az első félidőben, az gyorsan összejött a második felvonás elején. Kellett hozzá Toni Kroos remek centerezése, no meg Mauro dos Santos peches közbeavatkozása. Öngól (2–0). Mögötte a több méteres lesről induló Cristiano Ronaldo helyezkedett gólra éhesen. A vendégek ezt követően szétestek – érezhető volt, hogy csak a 0–0 lendülete viszi őket előre –, a Real helyzetei futószalagon jöttek, és maradtak kihasználatlanul. Ez viszont már nem érdekelte a publikumot. Megvolt a vezetés, a biztos előny, lehetett szórakozni az ellenféllel büntetlenül és kiszolgálni a nézőket. A harmadik gólt Álvaro Arbeloa szerezte (3–0), a mögötte helyezkedő Cristiano Ronaldót megelőzve, aki ettől nem látszódott túl boldognak. Szerdán már a második góljától fosztották meg, bár voltak más a helyzetei is, nem talált a kapuba.

A Celta Nolitónak a hajrában szerzett góljával győzött Vigóban a Málaga ellen, míg a Sevilla az Eibar vendégeként aratott kétgólos diadalt, Carlos Bacca fertályóra alatt duplázott.

SPANYOLORSZÁG, LA LIGA
34. FORDULÓ
Real Madrid–Almería 3–0 (James Rodríguez 44., M. dos Santos 48. – öngól, Arbeloa 84.)
Villarreal–Atlético Madrid 0–1