La Liga: a Real otthon is hatig jutott az Espanyollal szemben

2016.01.31. 22:22
Cristiano Ronaldo összesen nyolc gólt szerzett az Espanyol elleni két bajnokin (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 22. fordulójában a Real Madrid a barcelonai 6–0 után a fővárosi visszavágón is éppen ennyire győzte le az Espanyolt. A 16. percben már hárommal mentek a madridiak, akik közül Cristiano Ronaldo triplázott.

Nem sokáig tudott versenyben lenni, egyenrangú partnernek mutatkozni az Espanyol a Bernabéuban, hiszen a vendégcsapat már a 16. percben háromgólos hátrányba került. Pedig a madridi egylet csak minden második nagyobb helyzetét értékesítette... Zinedine Zidane a Keylor Navas – Carvajal, Varane, Sergio Ramos, Marcelo – Kroos, Modric, Isco – James Rodríguez, Benzema, Cristiano Ronaldo összeállítású kezdőnek szavazott bizalmat, és az elalvó vendégvédők között különösen a támadótrió vickándozott kedvére. A jó formában lévő Karim Benzema kezdte meg a gólgyártást a 7. percben, amikor James Rodríguez parádés középre nyesését csúsztatta fejjel a kapu jobb oldalába (1–0). Ez volt a francia 18. találata a bajnokságban. A 12. percben Cristiano Ronaldo értékesítette magabiztosan azt a büntetőt, amelyet az ő feldöntése miatt ítéltek meg (2–0). A 16. percben a kolumbiai légiós is feliratkozott a gólszerzők közé: James Rodríguez a jobbösszekötő helyén tolta befelé a labdát, majd lövése egy vendégvédőn gellert kapott, így kötött ki a kapu bal oldalában (3–0). James legutóbb november elején szerzett gólt, azóta tizenegy tétmeccset tudott le góltalanul.

Összekapta magát az Espanyol, pedig láthatóan már szívesen elhagyta volna a vesztőhelyet. A Real fél fokozattal visszavett a tempóból, támadásai befejezéséből hiányzott a gyilkos ösztön, így a találkozó következő tizenhat percét az Espanyol lehozta gól nélküli ikszre. Mivel eltűnt a nagy sebességbeli különbség, és a vendégek már kellően frusztráltak voltak, a szünet előtti percekbe belefért némi csontzene is, amelynek Marcelo és Luka Modric is szenvedő alanya volt. Említsük azért meg: Keylor Navasnak is akadt dolga a Real kapujában. A szünet előtt Cristiano Ronaldo megrázta magát, a jobbösszekötő helyén(!) ugrott ki, két csellel három védőt csapott be, és a tizenhatosról kilőtte a kapu jobb oldalát (4–0).

A szünetben kettőt cserélt az Espanyol, és amíg néhány madridi szereptévesztésben volt – olyanok próbáltak trükközni, akiknek nem ez a feladatuk és az erősségük –, addig a vendégek megtornáztatták Navast. Az 57. percben sérülés miatt kényszerűségből harmadik cseréjét is kihasználta az Espanyol, így a hátralévő időben a barcelonaiaknak már abból kellett főzniük, amit a pályán tudhattak. Leült a találkozó, a Realba közben meg szép sorrendben beállt Jesé, majd Casemiro, kisvártatva Lucas Vázquez is, ennél viszont sokkal izgalmasabb volt, amikor a tizenhatoson kívülre keveredő vendégkapus, Giedrius Arlauskis védőit megszégyenítve az alapvonalnál simán leszerelte C. Ronaldót. Vagy amikor egy percen belül két ígéretes lövéssel adtak életjelet magukról a vendégek.

A madridi közönségnek ez a semmilyen Real-futball is tetszett, bár leginkább az, hogy simán otthon tartották a három pontot. Zidane csapata a záró 15-20 percre semmilyen motivációt sem talált magának. CR a hajrában azért még így is bestukkolta a harmadik találatát (5–0), az Espanyolt öt plusz három góllal szomorította a bajnoki szezonban. Zárásként a 87. percben a Jesé beadásánál menteni igyekvő, az Espanyolban először pályára lépő Óscar Duarte spiccelte a labdát saját kapujába. Öngól (6–0).

A kiesés elől menekülő Las Palmas pályaválasztóként minimális különbséggel legyőzte a Celta Vigót, amely nemzetközi kupaszereplésben is gondolkodik, és jobb napjain a honi nagy kluboknak is méltó partnere. Korán vezetést szereztek a vendégek, ám a házigazdák a 33. percben büntetőből egyenlítettek. A hajrához érve megfogyatkozott a vendégcsapat – Fabian Orellana kapta meg a második sárga lapját –, az emberelőnyt pedig a Las Palmas az utolsó percekben gólra tudta váltani.

A Valencia hazai pályán kikapott a Sporting Gijóntól. A valenciai vezetőedző, Gary Neville nyolcadik bajnokiján is nyeretlen maradt, ráadásul a csapat ezzel a meccsel elbukta a hazai veretlenségét is, méghozzá egy kiesés elől menekülő alakulattal, a Sporting Gijónnal szemben. A Valencia november 7-e óta nyeretlen a spanyol bajnokságban, azóta immár tizenegy találkozón jutott túl. Nyolc alkalommal már Gary Neville volt a kispadon. Az együttes a legutóbbi tizenegy fordulóban mindössze hét pontot szerzett.

A Sevilla hazai pályán 3–1-re legyőzte a sereghajtó Levantét. A Sevilla hazai pályán sorozatban a tizedik győzelmét aratta a bajnokságban, míg a Levante idegenben egymás után negyedszer kapott ki.

SPANYOLORSZÁG, LA LIGA
22. FORDULÓ
Real Madrid–Espanyol 6–0 (Benzema 7., C. Ronaldo 12. – 11-esből, 45., 82., J. Rodríguez 16., Óscar Duarte 87. – öngól)