La Liga: a Real megúszta CR kihagyott tizenegyesét

2017.04.29. 18:08
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 35. fordulójában a Real Madrid hazai pályán 2–1-re legyőzte a Valenciát. A királyi gárdában Cristiano Ronaldo tizenegyesét kivédte Diego Alves.

Zinédine Zidane, a Real Madrid francia mestere – ellentétben a hétközi, Deportivo La Coruna elleni mérkőzéssel – a Valencia ellen nem pihentette alapembereit. A sérült Gareth Bale helyén James Rodríguez kapott lehetőséget.

Hamar bajba kerülhetett volna a királyi gárda: az első percben Santi Mina éles szögből, közelről a kapufát találta el.

A hazaiak megkönnyebbülten mehettek pihenőre a szünetben, Cristiano Ronaldo ugyanis a 27. percben gólt fejelt Daniel Carvajal beadásából (1–0). Egyes források szerint ez volt a négyszeres aranylabdás támadó 367. bajnoki gólja profi pályafutása során, ami Európa hat jelenlegi legerősebb ligáját (angol, spanyol, német, olasz, francia, portugál) tekintve rekord. A korábbi csúcsot az angol Jimmy Greaves tartotta 366-tal.

A Real eldönthette volna a három pont sorsát a második félidő elején: Karim Benzema kapufát lőtt, Cristiano Ronaldo tizenegyesét pedig kivédte Diego Alves. A Valencia brazil kapusa negyedszer nézett farkasszemet Cristiano Ronaldóval, a portugál pedig harmadszor hibázott ellene tizenegyest.

Amióta Diego Alves Spanyolországban játszik (2007), 53 tizenegyest végeztek el vele szemben, ebből 26 gól született, 25-ször a brazil kapus védett, egy-egy alkalommal pedig fölé ment, illetve a kapufát találta el a lövés. A 31 esztendős kapuvédő ebben a szezonban hatodszor hárított tizenegyest, ami rekord a spanyol élvonalban egy idényt vizsgálva.

Ronaldónak pedig ez volt a tizedik elrontott tizenegyese a Real Madrid színeiben a La Ligában, ami negatív klubrekord.

A hazaiak kihagyott lehetőségei megbosszulták magukat: a 82. percben a Real Madridban nevelkedő, de a Valenciát erősítő Daniel Parejo csodálatos szabadrúgásgóllal egyenlített (1–1). Marcelo azonban megmentette a madridiak irháját, a 86. percben egy csel után jobbal betalált, így a Real Madrid 2–1-re megnyerte a mérkőzést.

SPANYOLORSZÁG, LA LIGA
35. FORDULÓ

Espanyol–Barcelona 0–3 (L. Suárez 50., 87., Rakitic 76.)
Real Sociedad–Granada 2–1 (Vela 45., Juanmi 84., ill. A. Ramos 65.)
Real Madrid–Valencia 2–1 (C. Ronaldo 27., Marcelo 86., ill. Parejo 82.)
Las Palmas–Atlético Madrid 0–5 (Gameiro 2., 18., Saúl 17., Thomas 72., F. Torres 91.)
Vasárnap

12.00: Osasuna–Deportivo La Coruna (Tv: Sport1)
16.15: Real Betis–Deportivo Alavés
18.30: Eibar–Leganés
20.45: Celta Vigo–Athletic Bilbao (Tv: Sport1)
Hétfő
21.00: Málaga–Sevilla
Pénteken játszották
Villarreal–Sporting Gijón 3–1 (Soldado 33., Bakambu 47., 59., ill. Douglas Pereira 73.)

1. Barcelona 35 25 6 4 104–33 +71 81
2. Real Madrid 34 25 6 3 92–39 +53 81
3. Atlético Madrid 35 21 8 6 65–25 +40 71
4. Sevilla 34 20 8 6 60–40 +20 68
5. Villarreal 35 18 9 8 52–28 +24 63
6. Real Sociedad 35 19 4 12 54–48 +6 61
7. Athletic Bilbao 34 18 5 11 48–38 +10 59
8. Eibar 34 14 9 11 52–45 +7 51