La Liga: a Real Madrid nem bírt a Villarreallal

2015.03.01. 22:50
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 25. fordulójában a listavezető Real Madrid hazai környezetben nem bírt a Villarreallal. A fordulót követően így két pontra csökkent a második helyen álló Barcelona hátránya.

Rászolgált a Villarreal az egy pontra Madridban az enervált Real ellen (Fotó: Reuters)

A kezdés előtt a múlt héten honi kupagyőzelmet arató madridi kosarasokat köszöntötték a hazai drukkerek. A trófeával érkező magasemberek – akik a döntőben a Barcelonát győzték le – sétáltak egyet a számukra szokatlan gyepen, megtapsoltatták magukat, majd búcsúzásként lepacsiztak a madridi klubtársaikkal.

Carlo Ancelotti a Casillas – Carvajal, Pepe, Varane, Marcelo – Kroos, Lucas Silva, Isco – Bale, Benzema, Cristiano Ronaldo tizenegynek szavazott bizalmat kezdésnél, de hiába a lendületes játékosok sora, mindez nem jutott érvényre a szintén sebességre építő Villarreallal szemben. A vendégek nem álltak be teljesen védekezni, olykor kontrázni is próbáltak, de mindezt olyan fegyelmezetten tették, hogy védelmükön közben nem maradt rés. A legnagyobb izgalmat Daniel Carvajal mutatványa jelentette, aki a 13. percben a gólvonal előtt csukafejessel mentett egy olyan vendéglövést, amely már túljutott Iker Casillason. A madridi középpálya kevesebb kreativitást tudott hozzátenni a játékhoz, a triónak bizony brusztolnia kellett. A hazai támadások döntően a jobb szélen futottak, Gareth Bale azonban pontatlan volt, míg csatártársaiból hiányzott a határozottság.

A szünet után nem sokat kellett várni a megérdemelt hazai gólra. Nyomott a Real, a vendégek sok taktikai faulttal tudták csak megakasztani a madridi akciókat. Az 51. percben a leragasztott arcú Bailly – az első félidőben sérült meg – csavarodott rá Cristiano Ronaldo derekára egy hazai akció közben a tizenhatoson belül, majd mindketten a földre kerültek. Az egyértelmű büntetőt a vendégvédő megkérdőjelezte ugyan, de ez nem zavarta meg a sértettet, aki a kapust becsapva értékesítette a tizenegyest (1–0). A portugál kisvártatva önzetlen módon gólpassz értékű lekészítéssel szolgált Bale-nek, a walesi azonban a tizenhatosról az égbe lőtt. Ez akkor még nem hiányzott olyan nagyon, a 64. percben azonban már igen: egyenlített a vendégcsapat! Hiába volt létszámfölényben a Real védelme az akciónál, nem tudott tisztázni, Gerard Moreno ezt kihasználva középről, 17 méterről Casillas kapujába lőtt (1–1). A gólpasszt konkrétan a madridi Toni Kroos adta...

Sürgette az idő a Realt, de a vendégek nem fáradtak. Ráadásul Luciano Vietto ziccert vihetett, de hagyta magát elsodortatni a visszazáró Pepével. Elveszítette a fonalat a Real. A középpályásai eltűntek, csatárai megadták magukat, a védelmet zavarba lehetett hozni. Azért madridi védők mentségére szóljon, hogy nem kaptak sok segítséget a társaktól, ők viszont igyekeztek volna bekapcsolódni az madridi akciókba. Ez kockázatos volt, hiszen területhez jutott a gyors Villarreal, a vendégek többször okoztak kellemetlenséget. A 86. percben Casillas mentette bravúrral Vietto csúsztatott fejesét. Ezután Bailly hozott össze majdnem egy újabb büntetőt a Realnak, de Jesé földre vitelét nem látta szabálytalannak a játékvezető. A hátralévő időben Sergio Asenjo kitolt még egy öngól gyanús mentést, de hiába egykapuzott a Real, nem sikerült bevinnie a győztes találatot.

SPANYOL LA LIGA
25. FORDULÓ
Real Madrid–Villarreal 1–1 (Cristiano Ronaldo 52. – 11-esből, ill. Gerard Moreno 64.)