La Liga: a Real Madrid folytatta nagy sorozatát, 14-nél tart

2016.08.27. 22:09
Gareth Bale ezúttal csak helyzetekig jutott, de a Real így is nyert (Fotó: Reuters)
A Real Madrid hazai pályán 2–1-re legyőzte a Celta Vigót a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 2. fordulójának szombat esti mérkőzésén. A három pontért igencsak megdolgoztatott Real sorozatban a 14. bajnokiját nyerte meg. Szombaton lépett pályára az Atlético Madrid is, és nem tudott nyerni az újonc Leganés otthonában (0–0).

A sérülésből lábadozó Cristiano Ronaldót nélkülöző Real Madrid egyórányi játék után szerezte meg a vezetést: jobb oldali akció végén Marco Asensio közeli lövését még védte Sergio Álvarez, a kipattanót azonban Álvaro Morata kegyetlenül bevágta (1–0).

Nem sokkal később Morata lőtt egy kapufát is, ami akkor fájt igazán a madridiaknak, amikor a 66. percben az üresen felejtett Fabián Orellana 17 méteres nagyszerű lövésével egyenlített a Celta (1–1).

Negyedóra elteltével, a 81. percben született meg a hazaiak győztes gólja: egy vigói labdavesztés után Toni Kroos kapta a labdát középen, és a 16-os előteréből okosan a bal alsóba lőtt – a lábak mellett-között folyosót találó labda a kapufáról pattant a hálóba (2–1).

A Real idény eleji formában futballozott, de így is fölényben volt. Az első félidőben főképp Luka Modric távoli lövései jelentettek veszélyt a vendégekre – a horvát egyszer a lécet is eltalálta –, ezenkívül csak Gareth Bale fejesétől remélhettek gólt a hazai szurkolók, csakhogy a walesi labdája a kapu mellé szállt.

A magát derekasan tartó Celta kevés ellentámadásával a frászt hozta a madridiakra, azonban a gólt leszámítva az utolsó pillanatokban rossz döntést hoztak játékosai.

A Real sorozatban ötödször győzte le a Celtát, Kroos a negyedik gólját érte el a spanyol bajnokságban – a vigóiaknak már másodszor talált be…

A Real helyi riválisa, az Atlético Madrid nem bírt a Leganésszel: Diego Simeone csapata gól nélküli döntetlenre végzett az újonc otthonában. A meccs kevés helyzetet hozott, és amikor kellett – Kevin Gameiro lövésénél és a helyére becserélt Fernando Torres fejesénél –, a hazaiak kapusa, Jon Ander Serantes résen volt. Az Atlético még nyeretlen, az első fordulóban a Deportivo Alavés ellen is ikszelt (1–1).

A Valencia 1–0-ra kikapott az Eibar vendégeként, és egyelőre pont nélkül vesztegel a tabella utolsó helyén. Pedro León a saját elrontott tizenegyese után lőtte a győztes gólt, begyűjtve a kipattanót, elkeserítve a bravúros védést bemutató Mathew Ryan kapust. Pako Ayestarán csapatát a Las Palmas verte meg 4–2-re az első fordulóban; a Valencia legutóbb az 1999–2000-es szezonban kezdett két vereséggel.