La Liga: tovább él a bilbaói sorozat, de az a 91. perc…

2018.03.31. 18:27
Az Athletic Bilbao hazai pályán 1–1-re végzett a Celta Vigóval a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 30. fordulójának szombati játéknapján.

Egy szögletet követően a kapufáról kipattanó labdára lecsapó Unai Núnez szerzett vezetést a hazaiaknak az 55. percben – a 21 éves védőnek ez volt az első gólja a spanyol élvonalban –, és amikor már szinte zsebben volt a három pont, a 91. percben Brais Méndez közeli kapáslövéssel egyenlített.Unai Núnez szerzett vezetést a hazaiaknak az 55. percben – a 21 éves védőnek ez volt az első gólja a spanyol élvonalban –, és amikor már szinte zsebben volt a három pont, a 91. percben Brais Méndez közeli kapáslövéssel egyenlített.

A sírból mentette döntetlenre meccsét a Barcelona – részletek itt!
C. Ronaldo nélkül is simán nyert a Real Madrid – részletek itt!

A végén kis híján mindhárom pontot elvitte a vendégcsapat, ugyanis a ráadásba még egy Kepa-bravúr és egy lesgól is belefért a bilbaói kapunál…

Bár a győzelem elúszott, a bilbaóiak büszkék lehetnek a sorozatukra: egymás után a tizedik hazai bajnokijukon szereztek pontot – igaz, a szériában megbúvó hét döntetlen egyben 14 pont elveszítését is jelenti.

A kora délutáni mérkőzésen a Girona 1–1-es döntetlent játszott a Levantéval.

SPANYOL LA LIGA
30. FORDULÓ, szombati mérkőzések
Girona–Levante 1–1
(Granell 54., ill. J. Morales 68.)
Athletic Bilbao–Celta Vigo
1–1 (Unai Núnez 55., ill. Brais Méndez 91.)

Később játszották
Las Palmas–Real Madrid 0–3 (Bale 26., 51. – a másodikat 11-esből, Benzema 39. – 11-esből)
Sevilla–FC Barcelona 22 (Franco Vázquez 35., Muriel 49., ill. L. Suárez 88., Messi 89.)

1. Barcelona 30 23 7 76–15 +61 76
2. Atlético Madrid 29 19 7 3 49–14 +35 64
3. Real Madrid 30 19 6 5 76–33 +43 63
4. Valencia 29 18 5 6 57–31 +26 59
5. Villarreal 29 14 5 10 40–33 +7 47
6. Sevilla 30 14 4 12 39–46 –7 46
7. Girona 30 12 8 10 44–43 +1 44
8. Betis 29 13 4 12 49–53 –4 43