La Liga: a hihetetlen villámgól is kevés volt a Real Madrid ellen

2018.02.21. 20:34
A Real Madrid „visszavágott” a kupabúcsúért a klub-vb miatt elhalasztott mérkőzésen (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 16. fordulójából elhalasztott mérkőzésen a Real Madrid idegenben 3–1-re legyőzte a Leganést.

A két csapat januárban, a Király-kupában is összecsapott egymással, akkor mindkétszer az aktuális vendégek örülhettek, és a Leganés meglepetésre idegenben szerzett több góllal kiejtette a Real Madridot.

Azóta viszont jó formába lendült a „királyi gárda”, a Valenciának négyet vágott, a Real Sociedadnak és a Betisnek ötöt, közte pedig 3–1-re legyőzte a PSG-t a BL-nyolcaddöntő első felvonásán.

Most azonban kissé bealudt a meccs elején: már a 6. percben vezetést szerzett a házigazda, egy szöglet után a vonalról menteni akaró Lucas Hernández fejbe rúgta a földön gólt szerezni kívánó Bustinzát, akinek így a fejéről a kapuba pattant a labda (10).

Hamar jött a válasz a Cristiano Ronaldót és Keylor Navast pihentető, a sérült Modric, Kroos, Marcelo trió nélkül felálló Real Madrid részéről: egy labdaszerzés után Kovacic játszott Casemiro érintésével Lucas Vázquezhez, aki kilőtte a jobb alsót (1–1), az első félórához érkezve pedig egy gyönyörű kombináció végén ezúttal Lucas Vázquez, Casemiro volt a labda útja – máris a Realhoz került az előny (1–2).

Bő egy óra játékot követően Casillának kellett nagyot védenie, a Real az erejét alaposan tartalékolva is növelni tudta a végén az előnyét, Sergio Ramos büntetőből volt eredményes.

A Real Madrid így 3–1-re nyert a klub-vb miatt elhalasztott meccsen, és feljött a harmadik helyre, megelőzve a Valenciát.

SPANYOL LA LIGA
16. FORDULÓ – ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS
Leganés–Real Madrid
1–3 (Bustinza 6., ill. Lucas Vázquez 11., Casemiro 29., Sergio Ramos 90. – 11-esből)

1. Barcelona 24 19 5 62–11 +51 62
2. Atlético Madrid 24 16 7 1 36–9 +27 55
3. Real Madrid 24 14 6 4 58–27 +31 48
4. Valencia 24 14 4 6 47–28 +19 46
5. Sevilla 24 12 3 9 31–35 –4 39
6. Villarreal 24 11 5 8 35–29 +6 38
7. Eibar 24 10 5 9 32–36 –4 35
8. Girona 24 9 7 8 34–30 +4 34