La Liga: a Getafe majdnem megtréfálta a Barcát, de csak majdnem

2019.01.06. 22:36
A Barcelona a kulcspillanatokban a Getafe fölé tudott nőni (Fotó: AFP)
Lionel Messi szemfüles, Luis Suárez szemrevaló gólt lőtt a Getafe otthonában. Jaime Mata kétszer is bevette Marc-André ter Stegen kapuját – ám csak a második találata ért, így végül a Barcelona 2–1-re nyert és 18 forduló után megszilárdította a vezető pozícióját a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban.

Nem telt el kilenc perc és rezgett a barcelonai háló – Jaime Mata szépségdíjas mozdulattal vette be Marc-André ter Stegen kapuját, ám pechjére a játékvezető szabálytalanság miatt nem adta meg a gólt.

A 20. minutumban már a hazai háló zörgött, ezúttal ráadásul érvényes is volt a találat: Lionel Messi a madridi védők kissé teszetosza mozgását kihasználva három hazai játékos között csapott le a labdára, majd a kivetődő David Soria mellett a kapuba helyezte a Barcelona vezető gólját (0–1).

A 39. percben Luis Suárez duplázta meg a vendégelőnyt: egy röviden kifejelt labdát 20 méterről, kapásból zúdította a kapu bal oldalába (0–2). Messi és Suárez párosa ezzel már 28 (16+12) gólnál jár a 2018–2019-es kiírásban, a La Liga 20 csapata közül tizenhat összesen nem szerzett ennyit – köztük például a Real Madrid és az Atlético Madrid.

Ugyan a labdát kevesebb mint 30 százalékban birtokolta, a helyzetek alapján korántsem érdemtelen, hogy a 43. percben Mata révén csak összejött a szépítés a Getafénak – Ángel Rodríguez 6 méterről, kapásból önzetlenül tálalt 30 éves csatártársa elé, akinek csak az üres hálóba kellett helyeznie (1–2).

Fordulás után még nyomasztóbbá vált a Barcelona labdabirtoklási fölénye, amely néhány pillanatra a 80 százalékot is átlépte. A Getafe azonban ezúttal is jól kontrázott, és Ter Stegentől is kapott egy kis pluszt: a hálóőr pontatlan kirúgása után Ángel került két húzásból ziccerbe, ám lapos lövése centikkel elkerülte a jobb alsó sarkot...

A hajrában Lionel Messi dönthette volna el végleg a három pont sorsát, ám Soria bravúrral menteni tudott. Mata lábában is ott volt még egy gól, azonban hiába fektette el a kivetődő Ter Stegent, a visszazáró védők szorításában a bal felső sarok fölé lőtt.

A Barcelona, ha nem is simán, de begyűjtötte a három pontot, ezzel pedig ötpontos fórba került a második helyen álló Atléticóval szemben – s már tízre a hazai pályán 2–0-s vereséget szenvedő és csupán ötödik helyezett Real Madridhoz képest.