La Liga: a Getafe 10 emberrel vette el a Valencia veretlenségét

2017.12.03. 18:15
Emberhátrányban kiharcolt győzelemnek örülhettek a hazaiak (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli bajnokság 14. fordulójának vasárnapi második mérkőzése hatalmas meglepetést hozott: a meccs előtt a 12. helyen álló Getafe a 25. perctől emberhátrányban játszva, Markel Bergara szerencsésen megpattanó lövésével győzött a bajnoki második Valencia ellen.

Nem úgy tűnt, hogy a találkozón a hazaiak örülhetnek majd, mert Mauro Arambarri már a 25. percben megkapta a második sárga lapját és a hozzátartozó pirosat is, vagyis a hátralévő 65 percet emberhátrányban volt kénytelen lejátszani a Getafe.

A 66. percben aztán meglepetésre előnybe került a madridi csapat: a röviden kifejelt labdát az érkező Markel Bergara futtából 22 méterről lőtte kapura, s a labda az egyik védőn megpattanva a kapu bal oldalában kötött ki, Neto kapusnak esélye sem volt a hárításra.

Ezzel a Valencia elszenvedte első bajnoki vereségét ebben a szezonban – legutóbb még az előző idény záró fordulójában a Villarrealtól kapott ki a brigád, ilyen módon ez a mostani a július 1-jén hivatalba lépett edző, Marcelino első bajnoki veresége is.

SPANYOL LA LIGA
14. FORDULÓ
Getafe–Valencia 1–0 (Bergara 66.)
Leganés–Villarreal 3–1 (Rico 72., el-Zar 82., Amrabat 93., ill. Dani Raba 61.)
Eibar–Espanyol 3–1 (Kike 9., Alejo 38., J. Jordan 69. – 11-esből, ill. Enrich 79. – öngól)
Las Palmas–Real Betis 1–0 (J. Calleri 19.)