La Liga: a duplázó Isco révén megvan a Real Madrid első hazai sikere

2017.10.01. 22:36
Isco két gólt lőtt az Espanyol ellen (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 7. fordulójában a Real Madrid Isco duplájával hazai pályán 2–0-ra legyőzte az Espanyolt. A királyi gárdának ez volt az első sikere a mostani bajnokságban a Santiago Bernabéuban.

A címvédő Real Madrid szezonbeli első hazai La Liga-sikere reményében lépett pályára az Espanyol ellen. Zinédine Zidane alapemberei közül ezúttal Daniel Carvajalra, Marcelóra, Gareth Bale-re és Karim Benzemára sem számíthatott, sőt Theo Hernández és Mateo Kovacic sem volt hadra fogható. A jobbhátvéd posztján így az 1998-as születésű marokkói Asraf Hakimi kezdett – tétmérkőzésen életében először a Real Madrid felnőttcsapatában.

A találkozó 25. másodpercében betalálhatott volna a Real Madrid, ám Pau López óriási bravúrral védte Isco ziccerét.

A 12. percben a lelátó került a középpontba: a szurkolók (mint a csapat tizenkettedik tagja) spanyol zászlókat emeltek a magasba – ezzel fejezték ki véleményüket a katalóniai referendummal kapcsolatban.

Nem sokkal később Sergio Ramos fejesénél védett Pau López, majd a 30. percben már az Espanyol kapusa sem tudott hárítani: Cristiano Ronaldo passzából Isco lőtt gólt. 1–0

A szünetig Ronaldo előtt két lehetőség is adódott, míg a túloldalon Gerard Moreno lövése után a kapufán csattant a labda.

A fordulás után Keylor Navasnak kellett óriásit védenie Marc Navarro próbálkozásánál. A 70. percben Sergio Ramos könnyelmű labdavesztése után Raphaël Varane mentett óriásit a Real kapuja előtt.

Egy perccel később a sokadik Real-kontra már góllal zárult. Cristiano Ronaldo tette ki a labdát balra Marco Asensiónak, aki Iscóhoz passzolt, ő meg nem hibázott. 2–0

Az Espanyol nem adta könnyen magát, de a Real Madrid hozta a kötelezőt, s megszerezte első győzelmét a Santiago Bernabéuban, sőt először nem kapott gólt hazai bajnokin ebben a szezonban.

SPANYOL LA LIGA
7. FORDULÓ
Real Madrid–Espanyol 2–0
(Isco 30., 71.)

Valencia–Athletic Bilbao 3–2 (Zaza 27., Dani Parejo 34. – 11-esből, Rodrigo 66., ill. Aduriz 59., Raúl García 76.)
Villarreal–Eibar
3–0 (Bakambu 24., 52., 76. – az utolsót 11-esből)
FC Barcelona–Las Palmas 3–0
(Busquets 49., Messi 70., 77.)
Real Sociedad–Real Betis 4–4 (Willian José 13., Oyarzabal 26., Xabi Prieto 57., D. Llorente 86., ill. Sanabria 6., Feddal 28., Joaquín 46., León 83.)

Szombati eredmények:
Deportivo La Coruna–Getafe 2–1 (L. Pérez 66., Andone 87., ill. Diedhiou 54.)
Sevilla–Málaga 2–0 (Banega 68. – 11-esből, Muriel 70.)
Levante–Deportivo Alavés 0–2 (Munir 33., Medrán 81.)
Leganés–Atlético Madrid 0–0

Pénteken játszották:
Celta Vigo–Girona 3–3 (Sisto 9., Maxi Gómez 16., Wass 76., ill. Portu 10., Stuani 15., Juanpe 86.)