La Liga: a „csodacsere” és a „leskirály” góljával nyert az Atlético

M. D.M. D.
2019.12.22. 18:02
Álvaro Morata sarokkal talált be a Betisnek (Fotó: AFP)
Ángel Correa és Álvaro Morata góljával az Atlético Madrid 2–1-re legyőzte idegenben a Betist a spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 18. fordulójában.

Az elmúlt három idényben az Atlético Madrid baja rendre meggyűlt a Betisszel, Diego Simeone csapata három 1–0-s győzelem mellett egyszer 1–1-es, egyszer 0–0-s döntetlent játszott a sevillai zöld-fehérekkel, egyszer pedig – épp a legutóbbi találkozásuk alkalmával – 1–0-ra kikapott.

Gólzáporos meccsre tehát nem számíthattunk, ennek megfelelően az első félidőt követően 0–0-s állással vonulhattak be a csapatok az öltözőbe, majd a vendégek az 58. percben Ángel Correa találatával megszerezték a vezetést. Az argentin támadó egy perccel a gólja előtt állt be, a 2015–2016-os évad kezdete óta senki sem lőtt nála több gólt a spanyol bajnokságban a kispadról beszállva.

Aztán a meccs hajrájában Correa kiosztott egy gólpasszt is, Álvaro Morata gyönyörű mozdulattal húzta a kapuba a labdát a beadása után. A spanyol támadó az öt európai topligát tekintve mindenkinél többször, 22-szer futott eddig lesre ebben a szezonban, de ennél a találatánál remekül érkezett a kapu elé.

A hazaiak a hosszabbításban Marc Bartra révén még szépítettek, de az egyenlítésre már nem maradt idejük.

Az Atlético 2016 áprilisa óta először ért el egynél több gólt a Betis ellen, akkor otthon 5–1-re nyert, míg az Estadio Benito Villamarínban legutóbb öt és fél éve, 2014 márciusában szerzett legalább két gólt (2–0).

A TÖBBI VASÁRNAPI MECCSEN TÖRTÉNT

Szűk fél óra játék után már 3–0-ra vezetett, végül 4–3-ra győzött a Real Sociedad az utolsó húsz percben tíz emberrel küzdő Osasuna vendégeként.

A San Sebastián-i együttes – melyben a Real Madridtól kölcsönvett Martin Ödegaard gólt szerzett és gólpasszt jegyzett – a tizedik idegenbeli bajnokiján az ötödik győzelmét aratta, így két döntetlenjével együtt már 17 pontot számlál otthonától távol. A baszkoknál több pontot vendégként ebben az idényben eddig csak a Sevilla (20) szerzett.

Az Osasuna a legutóbbi három hazai bajnoki mérkőzéséből a másodikat veszítette el, négy gólt viszont 2017 márciusa óta először kapott az El Sadarban.

Az Espanyol a 19. helyezett Leganéstől is kikapott, így továbbra sem tud elmozdulni a sereghajtó pozícióból.

Mindez azt is jelenti, hogy a„La Ligában szereplő" Espanyol még mindig nem tudta „megelőzni" az„Európa-liga csoportkörében szereplő" Espanyolt, a barcelonai csapat ugyanis a spanyol bajnokságban 18 mérkőzésen 10 pontot gyűjtött, míg az El-csoportkörben 6 meccsen 11-et…

SPANYOL LA LIGA
18. FORDULÓ

Real Betis–Atlético Madrid 1–2 (Bartra 93., ill. Á. Correa 58., Morata 84.)
Levante–Celta Vigo 3–1 (Roger 60., 70., Borja Mayoral 91., ill. Iago Aspas 12.)

Real Madrid–Athletic Bilbao 0–0 – BŐVEBBEN ITT!

KORÁBBI EREDMÉNY
Leganés–Espanyol 2–0 (Braithwaite 11., en-Nesziri 54.)
Osasuna–Real Sociedad 3–4 (Aridane 45+1., Chimy Ávila 48., 84., ill. Oyarzabal 15., Portu 18., Ödegaard 28., Isak 79.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Valladolid–Valencia 1–1 (S. Guardiola 83., ill. Vallejo 94.)
Villarreal–Getafe 1–0 (M. Gomez 52.)
FC Barcelona–Deportivo Alavés 4–1 (Griezmann 14., Arturo Vidal 45., Messi 69., L. Suárez 75. – 11-esből, ill. Pere Pons 56.)
Mallorca–Sevilla 0–2 (D. Carlos 20., Banega 63. – 11-esből)