La Liga: feljött a második helyre a Real Sociedad

2019.09.26. 22:50
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 6. fordulójában a Celta Vigo 1–1-es döntetlent játszott az Espanyollal, a Real Sociedad pedig 3–0-ra legyőzte a Deportivo Alavést.

A Celta Vigo és az Espanyol sem kezdte jól a bajnokságot, a forduló előtt mindketten csak egy-egy győzelemmel álltak a tabellán, így egy esetleges győzelem lendületet adhatott volna. Hiába volt többet a labda a hazaiaknál az első félidőben, a második játékrész elején Adria Pedrosa megszerezte a vezetést a vendégeknek. A továbbiakban is a Celta dominált, és amikor már úgy tűnt, 0–1 marad a vége, jött a slusszpoén: a 95. percben Santi Mina egyenlített fejes góllal, döntetlenre mentve az összecsapást.Celta Vigo és az Espanyol sem kezdte jól a bajnokságot, a forduló előtt mindketten csak egy-egy győzelemmel álltak a tabellán, így egy esetleges győzelem lendületet adhatott volna. Hiába volt többet a labda a hazaiaknál az első félidőben, a második játékrész elején Adria Pedrosa megszerezte a vezetést a vendégeknek. A továbbiakban is a Celta dominált, és amikor már úgy tűnt, 0–1 marad a vége, jött a slusszpoén: a 95. percben Santi Mina egyenlített fejes góllal, döntetlenre mentve az összecsapást.

A forduló záró mérkőzésén a Real Sociedad 3–0-ra legyőzte az Alavést, ezzel feljött a második helyre a tabellán.

SPANYOL LA LIGA
6. FORDULÓ

Celta Vigo–Espanyol 1–1 (S. Mina 95., ill. A. Pedrosa 48.)
Real Sociedad–Deportivo Alavés 3–0
(Oyarzabal 19., 41. – a másodikat 11-esből, W. José 32.)
Kiállítva: Manu García 85. (Alavés)

KORÁBBAN

Eibar–Sevilla 3–2 (Orellana 66. – 11-esből, P. León 77., Cote 82., ill. Ocampos 11., Ó. Torres 33.)

1. Real Madrid 6 4 2 12–6 +6 14
2. Real Sociedad 6 4 1 1 10–4 +6 13
3. Atlético Madrid 6 4 1 1 7–4 +3 13
4. Athletic Bilbao 6 3 3 7–2 +5 12
5. Granada 6 3 2 1 12–6 +6 11
6. Barcelona 6 3 1 2 14–10 +4 10
7. Sevilla 6 3 1 2 7–5 +2 10
8. Villarreal 6 2 2 2 13–10 +3 8