La Liga: 5/5 – nem tud hibázni a Barcelona

2017.01.22. 22:40
A csereként beállt Denis Suárez nyitotta meg a gólok sorát (Fotó: AFP)
Az FC Barcelona 4–0-ra legyőzte az Eibart a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 19. fordulójában.

Nem mondhatni, hogy az előjelek az Eibar sikerét vetítették előre. A kiscsapat eddigi mind a négy Barcelona elleni bajnokiját elveszítette – ráadásul meglehetősen simán (3–0, 2–0, 3–1, 4–1) –, ennek ellenére a katalánok vezetőedzője meglehetősen óvatosan nyilatkozott a mérkőzést megelőzően.

„Az Eibar mindig megnehezíti a dolgunkat, így rendkívül precíznek kell lennünk a labdával. Az előrejelzések miatt kissé aggódom a pálya állapota miatt, de remélhetőleg nem befolyásolja majd az összecsapást” – mondta Luis Enrique.

A vendégeknél Andrés Iniesta sérülés, míg Javier Mascherano eltiltás miatt nem játszhatott, Gerard Piqué pedig csak a kispadon kapott helyett – ellenben Jeremy Mathieu és Arda Turan ezúttal ott volt a kezdőcsapatban.

A gyászszünetet követően – a Barcelona pszichológusának édesapja hunyt el – magához ragadta a kezdeményezést az Eibar, a hazaiak bátor, agresszív játéka láthatóan meglepte a gránátvörös-kékeket. A katalánok ráadásul Sergio Busquetset is elveszítették, a spanyol válogatott középpályást egy csúnya belépőt követően kellett lecserélni a 10. percben – Denis Suárez váltotta.

Kevesen számítottak rá, hogy a Barcelona jól jár ezzel a cserével, mégis így történt. A 31. percben ugyanis éppen Denis Suárez szerezte meg a vezetést a vendégeknek – 20 méterről leadott lövését követően a labda úgy csapódott a jobb alsó sarokba, mintha zsinóron húzták volna (0–1).

Bár a második félidőt a hazaiak kezdték jobban, mégis a Barcelona szerzett újabb gólt. Luis Suárez ívelte az ötös környékére a labdát, amit a berobbanó Lionel Messi továbbított közelről a kapuba (0–2). Szinte rögtön szépített az Eibar, apró szépséghiba, hogy Gonzalo Escalante találatát les miatt nem adta meg a játékvezető.

A kegyelemdöfést Luis Suárez adta meg, az uruguayi erőszakos labdaszerzését követően kíméletlenül értékesítette ziccerét, végleg eldöntve a három pont sorsát (0–3). A háromperces hosszabbítás elején még Neymar is betalált, így a Barcelona 4–0-ra kiütötte az Eibart, amely ötödik bajnokiját is elveszítette Luis Enrique csapata ellen.