Király-kupa: Neymar büntetőjével előnyben a Barca

2017.01.19. 23:15
Neymar gólja döntött a Real Sociedad ellen (Fotó: AFP)
A Barcelona labdarúgócsapata 1–0-ra legyőzte a Real Sociedadot a Király-kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén.

Nem várt könnyű feladat a katalánokra, hiszen a bajnokság ötödik helyén álló Real Sociedad vendégeként kellett megalapozniuk a továbbjutást a negyeddöntőből. Ennek megfelelően erős csapatot küldött pályára Luis Enrique vezetőedző, az MSN mindhárom tagja a kezdőben kapott helyett.

Rögtön a második percben egy büntetőgyanús eset borzolta a kedélyeket, ám a hazaiak támadója, Willian José hiába esett el Gerard Piqué mellett, a játékvezető sípja néma maradt. Nem úgy, mint a 20. percben, amikor a túloldalt Neymart rúgta meg Elustondo a tizenhatoson belül. A megítélt büntetőt a sértett végezte el, és lőtt magabiztosan a jobb sarokba – a rossz irányba elmozduló Gerónimo Rullinak esélye sem volt a hárításra (0–1).

A Real Sociedad ugyan többször próbálkozott kapura lövéssel az első játékrészben, mint a Barcelona, ám Jasper Cillessennek nem akadt védeni valója – a hazai próbálkozások rendre célt tévesztettek.

A fordulást követően viszonylag gyorsan növelhette volna előnyét a gránátvörös-kék együttes, Neymar azonban nem tudta értékesíteni hatalmas ziccerét.

A folytatásban egyre kiegyenlítettebbé vált a játék, és bár az újabb tizenegyes elmaradt – Neymar lábát elhúzta a rosszul kivetődő Rulli –, a Barcelona megőrizte vezetését, így egygólos előnnyel várhatja a január 26-ai visszavágót.

A katalánok minden sorozatot figyelembe véve 2007 májusa óta először nyertek az Anoetában, ezzel megszakították nyolcmeccses nyeretlenségi szériájukat a Real Sociedad vendégeként.