Király-kupa: négy gólt kapott, de így is 16 között a Valencia

2014.12.16. 21:51
A spanyol Király-kupában a Rayo Vallecano hiába vezetett 3–1-re és 4–2-re is, a Valencia egyenlített és bejutott a nyolcaddöntőbe.

Az első mérkőzést a Valencia 2–1-re megnyerte, míg a másodikon már a nyolcadik percben előnybe került Paco Alcácer révén. A szünetre azonban a Vallecano kétgólos előnnyel vonult, Jozabed, Alejandro Pozuelo és Jonathan Pereira is betalált.

A második játékrész elején Morcillo a saját kapujába talált, de Adrián Embarba góljával ismét két góllal vezetett a Rayo. A 65. percben Alcácer újra betalált a 71. percben Rodrigo pedig egyenlített. A támadót tíz perccel később kiállították, de a Valencia így is megtartotta a döntetlent és továbbjutott.

A másik 20 órás mérkőzésen, a Celta Vigo–Las Palmason a 92. percig hosszabbításra állt a találkozó, ám a 92. percben Fabián Orellana továbblőtte a hazaiakat.

SPANYOL KIRÁLY-KUPA
A 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT, VISSZAVÁGÓ

Valencia–Rayo Vallecano 4–4 (P. Alcácer 8., 65., Morcillo 46. – öngól, Rodrigo 71., ill. Jozabed 20., Pozuelo 23., J. Pereira 38., Embarba 61.,) – továbbjutott a Valencia 6–5-ös összesítéssel.
Celta Vigo–Las Palmas 3–1 (Larrivey 19., Mina 50., Orellana 92., ill. Nauzet 53.) – t. j. a Celta Vigo 5–4-gyel