Király-kupa: hiába fordított, kiesett az Atlético Madrid

2019.01.16. 21:33
Hiába fordított, kiesett az Atlético Madrid a Király-kupából (Fotó: Twitter)
A spanyol labdarúgó Király-kupában, a párharc visszavágóján a Girona nagy meglepetésre 3–3-as döntetlent játszott az Atlético Madrid otthonában, így 4–4-es összesítéssel, idegenben szerzett több góljának köszönhetően továbbjutott a negyeddöntőbe. Az Athletic Bilbao hiába nyert 1–0-ra a Sevilla otthonában, búcsúzik a sorozattól.

Az 1–1-re végződő első mérkőzés után az Atlético Madrid hazai pályán hamar vezetést szerzett: Diego Godín pompás indítását követően Nikola Kalinic lőtt a kapuba. A Girona azonban nem adta fel, Valery Fernández révén az első félidőben egyenlített, majd a fordulás után Cristhian Stuani fejes góljával a vezetést is átvette.

Tíz perc sem telt el, Ángel Correa egy tetszetős összjáték végén egalizált, majd a 84. percben Antoine Griezmann klasszishoz méltó találatával – meglehetősen kiszorított helyzetből bombázott a léc alá a francia – ismét a hazaiaknál volt az előny.

A csattanó azonban csak ezt követően érkezett, a 88. percben Seydou Doumbia egy jobb oldali beadás után a jobb alsóba küldte a labdát (3–3). Az Atléticónak a hatperces hosszabbítás sem segített már, 4–4-es összesítéssel, idegenben szerzett több góllal a Girona jutott tovább a negyeddöntőbe.

A 3–1-es idegenbeli siker után kényelmes helyzetből várhatta a visszavágót a Sevilla, ráadásul az Athletic Bilbao sokáig nem is tudott gólt szerezni a Ramón Sánchez Pizjuán Stadionban. Aztán a 77. percben Gorka Guruzeta vezetést szerzett a baszkoknak, újabb találat azonban már nem esett, így a Sevilla lépett a legjobb nyolc közé.

Érdekesség, hogy amikor a Sevilla legutóbb (71 évvel ezelőtt, 1948-ban) kiejtette az Athletic Bilbaót a kupából, végül megnyerte a sorozatot.