Király-kupa: hiába C. Ronaldo óriási gólja, a Real kiesett

2017.01.25. 21:07
A svéd John Guidetti lő a Celta gólja előtt (Fotó: AFP)
Rendkívül izgalmas találkozón 2–2-es döntetlent játszott egymással a Celta Vigo és a Real Madrid. Hiába szerezte meg kétszer is a vezetést a hazai gárda, a királyiak mindkétszer egyenlítettek – ez azonban nem volt elég a továbbjutáshoz, így a Celta Vigo jutott az elődöntőbe.

Egygólos hátrányból várta a Celta Vigo elleni Király-kupa negyeddöntőjének visszavágóját a Real Madrid, miután hazai pályán 2–1-re elveszítette az odavágót. A futballisták – és edzők – élete azonban nem egyszerű: a Real szakvezetője, Zinedine Zidane a rengeteg sérült miatt nem tudta legerősebb csapatát a pályára küldeni. Sőt, kézsérülése okán még az is szóba került, hogy Cristiano Ronaldo is kihagyja a mérkőzést, a portugál csillag azonban vállalta a játékot.

Lassan telt az első félidő, az utolsó húsz percben azonban megélénkültek az események: a hazaiak részéről Iago Aspas, John Guidetti és Nemanja Radoja, a vendégektől pedig CR is helyzetbe került – a Real legjobb játékosa először a keresztlécre fejelt, majd a visszapattanó labdát egészen hihetetlen módon, a félig üres kapuval szemben a kapufára lőtte!

A kihagyott helyzet pedig megbosszulta magát: Guidetti egy az egyben maradt az ezen az estén a Real kapuját védő Kiko Casillával, a kapus hárított ugyan, de a visszapattanó labda a hátrafelé igyekvő Danilo lábáról saját kapujába jutott: öngól,1–0!

A második játékrészben feltámadt a madridi együttes, s a pressziónak meg is lett az eredménye: Cristiano Ronaldo remek szabadrúgása utat talált Sergio Álvarez kapujába: 1–1!

A Real azonban hiába tartotta ellenfelét nyomás alatt a hátralévő játékidőben, a 85. percben minden kérdés végére pont került: az egy perccel korábban becserélt Jozabed Sánchez passzát követően Daniel Wass okos gurítással megszerezte a Celta második gólját (2–1). Lucas Vázquez ugyan egy szép fejessel ki tudott egyenlíteni (2–2), de a továbbjutást már nem tudta kicsikarni a Real – így a Celta Vigo a Király-kupa egyik elődöntőse!

SPANYOL KIRÁLY-KUPA

NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

Celta Vigo–Real Madrid2–2 (Danilo 44. – öngól, Wass 85., ill. C. Ronaldo 62., L. Vázquez 90.)
Összesítésben: 4–3, továbbjutott a Celta Vigo

95. perc: még egy Celta-helyzet, azonban nincs több gól, van viszont HÁRMAS SÍPSZÓ! A CELTA VIGO KIEJTI A REAL MADRIDOT A KIRÁLY-KUPÁBÓL!

93. perc:
Iago Aspas is elhagyja a pályát, helyére Andreu Fontas érkezik.

91. perc:
Izgalmas lesz a vége… A Realnak már csak egy gól kell a továbbjutáshoz!

90. perc: LUCAS VÁZQUEZ REMEK FEJESÉVEL KIEGYENLÍT!!!

88. perc:
Aspas ugrana ki, de lesen állítja meg a játékvezető.

85. perc: ITT A VÉGE!!! A CELTA ÚJABB GÓLJA MINDENT ELDÖNT! DANIEL WASS GURÍT OKOSAN A BAL ALSÓBA!!

84. perc:
John Guidetti hagyja el a pályát, helyén Jozabed Sánchez folytatja.

83. perc: Morata lövését Álvarez fogja.

81. perc:
Danilo centerezésére Álvarez lép ki remek ütemben, és begyűjti a labdát.

80. perc:
Álvaro Morata érkezik Karim Benzema helyére.

79. perc:
Casilla remekül lép ki a Celta-akcióra, majd a labdát és a támadót is elsöpri: ápolás következik, szabálytalanság nem történt.

77. perc: Nem adja fel a támadásokat a Celta: Ramos lép közbe jó ütemérzékkel.

75. perc: Danilóé az első Real-sárga.

74. perc: ASPAS! Remek lövése elkerüli a Real kapuját.

73. perc: Remek támadás végén vigói szöglet.

72. perc: Johnny Castróé az újabb sárga.

69. perc: Ronaldo újabb szabadrúgása elzúg a kapu mellett.

68. perc: Benzema is kísérletezik, lövése elpattog a jobb kapufa mellett. Érik a Real vezető gólja…

67. perc: RAMOS!!! Remekül szabadul meg emberétől, két védő között azonban ordító helyzetben a kapu mellé fejel!

66. perc:
Újabb Real-szabadrúgás.

64. perc:
Diaz lövése elkerüli Casilla kapuját.

62. perc: RONALDOOOO!!! ÓRIÁSI SZABADRÚGÁSGÓLLAL EGYENLÍT A PORTUGÁL SZTÁRJÁTÉKOS!!!

61. perc:
Ronaldo harcol ki szabadrúgást a tizenhatos előterében.

60. perc:
Összehasonlításként: John Guidetti háromszor, Karim Benzema egyszer sem kísérletezett lövéssel a mérkőzés folyamán.

59. perc: Kroos megpróbálta megtréfálni a kapust – lapos lövése a rövid alsó sarokba tartott, Álvarez azonban figyelt!

58. perc:
Veszélyes helyről végezhet el szabadrúgást a Real Madrid.

57. perc:
Kroos szöglete veszélytelen, Aspas fejeli ki a labdát.

54. perc: Daniel Wass kapja a találkozó következő sárga lapját.

52. perc:
Zinedine Zidane nem tűnik nyugodtnak…

49. perc:
Létszámfölényes helyzetet alakított ki a Real, azonban Álvarez ezúttal is időben lépett ki kapujából, így nincs közvetlen Real-helyzet.

48. perc:
Kroos beadását Álvarez könnyedén begyűjti.

47. perc:
Ott folytatja a Celta, ahol abbahagyta, azonban Aspas centerezésére senki nem érkezik középen.

46. perc: Elkezdődött a második félidő!

45. perc: Hosszabbítás nélkül ér véget az első játékrész! Vezet a Celta, összesítésben már 3–1 az állás!

44. perc: DANILO ÖNGÓLJÁVAL VEZET A CELTA!!! Remek akciót követően Guidetti lövését még védi Casilla, a visszapattanó labda azonban az érkező Danilóról a kapuba pattog: 1–0!

41. perc: MEGINT A CELTA!! Ezúttal Radoja veszélyeztet távolról, Casilla megint menteni tud!

40. perc: GUIDETTI! Óriási lehetőséget szalasztott el a svéd támadó! Remek kiugratás után Casilla véd!

39. perc: Ramos remek fejesét védi Álvarez.

39. perc:
A szabadrúgás ugyan veszélytelen, de néhány percre beszorult a Real Madrid.

38. perc:
Danilo felesleges szabálytalansága után jó lehetőség a Celta előtt.

35. perc: eladott labda után óriási helyzetbe kerül Iago Aspas, azonban elveszíti a labdát. A kontra során Hugo Mallo kap jogosnak tűnő sárga lapot.

32. perc: Ronaldo indul meg, egy remek csel után azonban elválasztják a labdától.

31. perc:
Lassan átveszi az irányítást a Real.

29. perc:
Kovacic parádés becsúszással ment. Nagyszerű megmozdulás volt.

26. perc: ÓRIÁSI HELYZET!!!! RONALDO!!!! Először fejjel eltalálja a keresztlécet, majd a visszapattanó labdát öt méterről, senkitől sem zavartatva, a félig üres kapuval szemben a kapufára rúgja! Hiába, ő is ember…

24. perc:
Guidetti felé érkezne a kiugratás, Ramos azonban remekül olvassa a játékot és közbelép.

23. perc:
Ronaldo lapos beadását Álvarez gyűjti be.

21. perc:
Isco emeli át emberét, szabálytalanul tudják csak megállítani – szabadrúgás.

20. perc:
elszórakozza a Celta a pontrúgás által nyújtott lehetőségeket – jöhet a Real.

18. perc:
Ronaldo fejel: balról érkező beadást követő kísérlete messze elkerüli a kaput.

15. perc: Lassan építkezik a Real Madrid, egyelőre nem törik össze magukat a királyi gárda játékosai.

12. perc:
Asensio szeretett volna meglógni a szélen, kísérletét azonban meghiúsították.

10. perc:
Kovacic előtt nagy területek nyílhattak volna meg, ha jól át tudja venni a labdát – nem tudta.

8. perc:
Remek Real-akció után mentenek a védők, a másik oldalon egy rendkívül pontatlan Guidetti-lövést jegyezhetünk fel.

5. perc:
Az első lövés Isco nevéhez fűződik, Álvarez véd.

3. perc: Celta: Álvarez – Mallo, Cabral, Roncaglia, Johnny – Diaz, Radoja – Wass, Aspas, Bongonda – Guidetti.

2. perc: A kezdőcsapatok. Real: Casilla – Danilo, Ramos, Casemiro, Nacho – Asensio, Kovacic, Kroos, Isco – Benzema, C. Ronaldo.

1. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

ELŐZMÉNYEK

A BL-győztes a futó szezon legjobbja a pontrúgásokat tekintve: ebben a szezonban 13 gólt szereztek pontrúgást követően, rajta kívül egyedül az angol West Bromwich Albion ért el két számjegyű gólt (10).A sikeresség kulcsa ToniKroosban is keresendő, ő hét alkalommal adott gólpasszt pontrúgásból, ezzel vezeti az egyéni listát – emellett Sergio Ramos is fontos láncszem, hiszen már hat fejes gólt is szerzett.

A hazai csapat 93 éves fennállása során még sosem nyerte meg a Király-kupát (és a spanyol bajnokságot sem), a döntőig azonban már háromszor is eljutott: 1948-ban a Sevillától, 1994-ben és 2001-ben pedig egyformán a Zaragozától kapott ki – 23 éve ráadásul csak a tizenegyesek döntöttek.

Kitekintünk egy kicsit a kupasorozatból: a Celta tizenkilenc fordulót követően a nyolcadik helyen áll a bajnokságban, a blancók pedig vezetik a La Ligát – ráadásul Sergio Ramosék csak 18 mérkőzést játszottak le.

A hétvége viszont a Real Madridnak sikerült jobban: 2–1-re nyert a „királyi gárda” a Málaga ellen, míg a vigóiakat egy másik Real, a Sociedad fosztotta meg hatmeccses összesített győzelmi szériájuktól.

Meglepő eredmény született az első meccsen, az idegenben játszó Celta 2–1-re legyőzte jóval esélyesebb ellenfelét.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdődik a Celta Vigo–Real Madrid Király-kupa-mérkőzés. Tartsanak velünk!