L. Suárez, Messi és Neymar is betalált, továbblépett a Barcelona

2017.01.11. 21:10
A Barcelona Luis Suárez révén a 35. percben ledolgozta hátrányát (Fotó: AFP)
A Barcelona labdarúgócsapata ledolgozta egygólos hátrányát a Bilbaóval szemben a spanyol Király-kupában, ezzel továbbjutott a legjobb nyolc közé.

SPANYOL KIRÁLY-KUPA
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

BARCELONA–ATHLETIC BILBAO 3–1 (1–0)
Barcelona, Camp Nou. V: Manzano
Barcelona: Cillessen – S. Roberto, Piqué, Umtiti, Alba – Rafinha (Rakitic, 80.), Busquets – Iniesta (Turan, 90.) – Messi, L. Suárez, Neymar (D. Suárez, 87.). Vezetőedző: Luis Enrique
Bilbao: Iraizoz – Bóveda, Etxeita (Elustondo, 30.), Laporte, Balenziaga – Eraso, San José, Benat, Saborit (Susaeta, 79.) – I. Williams, Sabin (Aduriz, a szünetben). Vezetőedző: Valverde
Gólszerző: L. Suárez 35., Neymar 48. – 11-esből, Messi 78. ill. Saborit 51.

Továbbjutott: a Barcelona, 4–3-as összesítéssel.

Kettő egyes hazai sikerrel a háta mögött érkezett a Barcelonához az Athletic Bilbao, és a sérülések és eltiltások miatt tartalékosan felálló vendégek az első félidőben abszolúte feladták a támadásokat, a középkezdés után gyakorlatilag elkezdték húzni az időt, próbálták mezőnyjátékba fullasztani a visszavágót – sikertelenül.

Ugyan egy szabályos gólt nem adtak meg a Barcelonának, olajat öntve ezzel a játékvezetői tévedések miatt kigyulladt katalán harag tüzére, de Luis Suárez szép találatával elcsendesítette a morgolódókat. 1–0!

Ez volt az uruguayi zseni 100., a Barca színeiben lőtt gólja, és ehhez 120 mérkőzésre volt szüksége – egyáltalán nem mellékesen Suárez 58 gólpasszt is kiosztott már.

A Lionel Messi, Suárez, Neymar trió ezzel megszerezte fennállása 300. találatát, és a számláló a pihenő után a 301-re ugrott, utóbbi játékos ugyanis kiharcolt, majd értékesített egy büntetőt, véget vetve hosszas gólcsendjének. 2–1!

Meglepő módon azonnal válaszolni tudott a Bilbao, Enric Saborit is bekerült a futball történelemkönyveibe, lévén ő lett az első katalán, aki gólt lő a Bilbao színeiben a Barcelonának. A 2–1 után vezetett még pár veszélyes támadást a vendégcsapat, de Lionel Messi ismét betalált szabadrúgásból (3–1 és 302), a hajrában pedig hiába volt négy támadó is pályán az Athleticben, a továbbjutást érő gólt nem tudta megszerezni.

KORÁBBAN

Alavés–Deportivo La Coruna 1–1 (Méndez 45., ill. Arribas 62.)
Továbbjutott, az Alavés, 3–3-as összesítéssel, idegenben szerzett több góllal.
Córdoba (II.)–Alcorcón (II.) 1–2 (Piovaccari 9., ill. Rodríguez 51., Alejo 68.)
Továbbjutott: az Alcorcón, 2–1-es összesítéssel.
Villarreal–Real Sociedad 1–1 (Soriano 45., ill. Oyarzabal 15.)
Továbbjutott: a Real Sociedad 4–2-es összesítéssel.
Atlético Madrid–Las Palmas 2–3 (Griezmann 49., Correa 61., ill. Livaja 58., 89., M. García 94.)
Továbbjutó: az Atlético 4–3-mal.

Messi karrierje során először lőtt egymás után három meccsen is gólt szabadrúgásból.

Az Athletic összes kapu felületére tartó lövéséből gól lett ma.

Messi 26 gólt lőtt szabadrúgásból Spanyolországban, Cristiano Ronaldo 30-at.

Az idényben harmadszor lőtt az MSN-trió mindhárom tagja gólt.

93. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

92. perc D. Suárez 12-ről az égbe lövi Turan balos beadását.

Három perc a ráadás.

90. perc Piqué löki Inaki Williamst, aki reklamál. Sárga.

90. perc Arda Turan a pályán, Iniesta helyén.

89. perc Suárez kicselezi a kapust, de magát is, a lövő pozícióból. Laporte hatalmasat hibázott.

87. perc Denis Suárez be, Neymar le.

81. perc Neymar halomra cselezi a Bilbaót, de az ötös bal sarka elől a rövid sarok mellé lő. Beleléptek.

80. perc Rafinhát meg Ivan Rakitic a másik oldalon.

79. perc Saboritot Markel Susaeta váltja a vendégeknél.

78. PERC BENT VAN! LIONEL MESSI ballal a bal alsóba tekeri a 23 méterről, középről járó szabadrúgást. 3–1! Harmadik meccsén is betalál az argentin szabadrúgásból, sorozatban.

77. perc Sárga Benat Etxebarriának is, aki ellökte a 16-os előtt Suárezt.

73. perc Gorka Elustondo megrúgja Neymar sarkát, sárga.

70. perc Piqué szereli acélkeményen Williamst, aki bele is sérül ebbe az eljárásba.

68. perc Ez is kimarad! Messi futtatja a balon Albát, a visszagurítás Suárezé, aki kissé balról jobbal a túlsó alsó mellé lő, 13-ról.

63. perc Neymar ugyanezt teszi, de 24-ről.

62. perc Helyzet, Iniesta passzát Alba jobbal 12-ről feladja a kapusnak.

59. perc Bóveda javít: Messi beadása után Suárez elől a bal kapufa mellé ment, egy méterről.

55. perc Piqué blokkolja Saborit 16 méteres, jobblábas bombáját (Busquets passza után!), majd Umtiti lő vérhólyagot a kapu előtt San José beadásába.

51. PERC SZÉPÍTÉS! Nem sokáig örülhetett a Barca, Williams rossz beadása után Elustondo jobbal szépen ad be jobbról, az ötös elől ENRIC SABORIT meg tanítani való mozdulattal fejel a bal sarokba. 2–1!

Október 19. után eredményes ismét a brazil.

48. PERC BENT IS VAN! NEYMAR jobbal a kapu közepébe lő, laposan, Iraizoz balra el. 2–0!

47. perc BÜNTETŐ! Neymar kicselezi a balon Elustondót, az elévetődő, eleső Bóveda meg felrúgja őt.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Beáll Aritz Aduriz, Sabin jött le.

GONDOK. Komoly nehézséggel kell szembenéznie a spanyol labdarúgó-bajnokságban szereplő Barcelona vezetőségének, amennyiben meg szeretné hosszabbítani az együttműködést legnagyobb sztárjával, az argentin Lionel Messivel. BŐVEBBEN ITT!

Suárez imád a Bilbao ellen futballozni: 10 meccs, 7 gól, 4 gólpassz.

Félmúlt: amióta összeállt a Neymar, Suárez, Messi trió, most szerezte a hármas a 300. gólját.

MÚLTIDÉZŐ ROVATUNKAT OLVASHATTÁK.

2001 végén aztán a Roberto Bonano – Puyol, Frank de Boer, Patrik Andersson, Francesco Coco – Xavi, Fábio Rochemback (Rivaldo, 57.), Gabri – Javier Saviola (Gerard, 86.), Patrick Kluivert, Marc Overmars gárdát Urzáiz és Ezquerro (Rivaldo szépített) góljával elverte idegenben a Lafuente – Lacruz, Orbaiz, Alkiza, Felipe – Oscar Vales, Fran Yeste (Carlos García, 62.), Javi González, Tiko – Etxeberria (Ezquerro, 69.), Urzáiz (Murillo, 77.) féle AB.

2001 elején a katalánok nagyon elrakták a baszkokat Luis Enrique (3), Phillip Cocu (2), Abelardo és Marc Overmars góljával. A Pepe Reina – Sergi, Frank de Boer, Abelardo, Gabri – Guardiola (Xavi, 63.), Cocu (Gerard, 71.), Luis Enrique – Rivaldo, Patrick Kluivert, Marc Overmars (Alfonso, 71.) csapat verte el a Lafuente – Larraínzar, Lacruz, Urrutia, Aitor Larrazábal – Oscar Vales, Julen Guerrero (Alkiza, 71.), Fran Yeste (Felipe, 62.), Orbaiz – Joseba Etxeberria (Cuéllar, a szünetben), Urzáiz tizenhárom ellen.

MÚLTIDÉZŐ ROVATUNK KÖVETKEZIK.

Továbbjutásra áll a Barca.

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. perc Alba beadására jobban figyel Saborit, mint a gól előtt, szöglet.

Dél-Amerika századosai a Barcában: Messi, Rivaldo, Eulogio Martínez, Evaristo és immáron Suárez. Összesen húszan jutottak el 100 gólig a blaugránák színeiben.

41. perc Aymeric Laporte lebirkózza Messit a 16-os előtt, sárga ez is. A sértett meg a léc fölé tekeri a szabadrúgást.

A rekorder ebben a műfajban Kubala László, neki csak 103 mérkőzés kellett a 100 találathoz.

Nem mondhatni, hogy nem százas: Suárez megszerezte 100. gólját a Barca színeiben. 120 mérkőzés kellett neki ehhez, nem mellékesen adott 58 gólpasszt is.

A Barca legutóbbi hat Bilbao elleni meccséből ötöt megnyert, egyszer ikszelt.

35. PERC OTT A GÓL! A SZABÁLYOS. Messi futtatja a balon Neymart, a beadást LUIS SUÁREZ jobbal a jobb alsóba vágja, 13 méterről, kissé jobbról, félfordulatból. Gyönyörű mozdulattal: 1–0! Saborit és Balenziaga mondhatni szellősen fogott embert.

33. perc San José kezez, de nincs sárga.

32. perc
Messi a bal felső fölé teker ballal egy 27 méteres, középről járó szabadrúgást.

30. perc Samuel Umtiti is sárga lapos figyelmeztetésben részesül, felrúgta Balenziagát a balon.

30. perc Gorka Elustondo váltja, védő helyett védő. Messi beadását kifejeli Laporte, Rafinha elől.

28. perc Xabier Etxeita kap sárgát, mert felrúgja a balon meglóduló Neymart. Majd jelez: cserét kér, fáj a combja.

Ez egyébként Enrique 151. meccse a Barca élén, 114-szer nyert vele a gárda, összesen nyolc nagy trófeát gyűjtve.

27. perc Iraizoz kapus meg mindjárt kap egy sárgát, időhúzásért.

26. perc REMEK TÁMADÁS. De lesgól, Neymar hiába szolgálta ki remekül Suárezt. Pontosabban les miatt meg nem adott gól, Neymar nem volt lesen az indítás pillanatában.

23. perc Most pontosan: pontosan a kapus ölébe.

20. perc
Szorgos mezőnymunka, Alba jelentkezik pár elfutással, de mindig pontatlanul ad be.

15. perc Izgalmak a pályán, most Williams fut lesre. Alba gyors támadást vezet erre fel, ám beadása Etxeiáé, Iniesta szöglet utáni beívelése meg a kapusé.

13. perc Sokadszorra fut lesre a Barca-támadósor.

Az első mérkőzés durvára sikeredett, ezt nem felejtette el a hazai közönség, pedig ne feledjük, a spanyol liga két úgymond szakadár csapatáról van szó.

8. perc Laporte zseniálisan ment az ötösön Suárez elől, becsúszva.

6. perc
Iraizoz fejjel szabadít fel Messi elől, de rossz helyre, szerencséjére Roberto jobbal 23-ról eltöri a labdát.

4. perc Messi passza sokkal jobb, ám Neymar beadását kivágja a kapu elől Laporte.

2. perc Messi megindul középen, Benat azonnal el is löki. Iniesta szabadrúgása pontatlan, ezt nem érheti el a jobbon Roberto.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak gránátvörös-kékben, a vendégek piros-fehér mezben és fekete nadrágban.

Egy kis örökmérleg: 193 találkozó, 66 bilbaói és 95 barcelonai sikerrel, 280, ill. 365 rúgott góllal.

1960, Jesús Garay

Eltiltott:a bilbaói Raúl García, Ander Iturraspe kettős.

A hazaiaktól mindenki bevethető, a vendégektől Kepa Arrizabalaga, Óscar de Marcos, Yeray Álvarez és Ager Aketxe maródi.

„Három pontot érdemeltünk volna a játék képe és a helyzetek alapján – mondta a bajnoki után a katalánokat irányító Luis Enrique, aki elismerte, kiszolgáltatott helyzetben vannak. – Mondhatnám, hogy rosszul játszottunk, de a Villarreal és a Bilbao ellen sem ez volt a helyzet. Mindkét mérkőzésen jó teljesítményt nyújtottunk, ám az eredmények nem megfelelőek. Fejlődnünk kell, ilyen helyzetben erősebbnek kell lenni, mint valaha. Nincs kétségem afelől, hogy kilábalunk a hullámvölgyből. A bajnokságban sajnos nem a saját kezünkben van a sorsunk, de még a bajnokik felét sem játszottuk le. Nincs más választásunk, mostantól folyamatosan nyernünk kell.”

Az argentin csatár sérülés miatt három bajnokit hagyott ki, ezekből csak egyet nyert meg a Barcelona, illetve öt bajnoki volt, amelyen nem szerzett gólt, ezekből csak kettőt sikerült megnyerni, mindkettőt minimális különbséggel, 1–0-ra.

Emellett az új igazolások között sincs olyan futballista, aki kihagyhatatlanná vált volna, pedig a nyáron a csapat csaknem 123 millió eurót költött hat játékos szerződtetésére. Az elmúlt idényekben parádésan teljesítő támadóhármas is kevésbé hatékony: amíg a trió 2015–2016-ban harmincöt bajnoki gólnál járt ilyenkor, jelenleg huszonkilencnél. A sok helyzetet kidolgozó, ám sokat kihagyó Neymar kilenc bajnoki óta nem talált a kapuba (és eddig négy gólt szerzett, tavaly ilyenkor tizennégynél járt); Luis Suárez termeli a gólokat, de mintha szélsőséges teljesítményt nyújtana ebben a szezonban; Messit ellenben nem érheti kritika, többször is kihúzta a csávából csapatát, vezeti a góllövőlistát (13 góllal, a 12 gólos Suárez előtt amúgy), ám úgy tűnik, ebben az évadban kimondottan tőle függ a csapat.

Akárhogy is van, szerdán a Bilbao elleni kupavisszavágón tévedhetnek akármennyit és akármekkorát a játékvezetők, nagyon nehéz lenne kimagyarázni az esetleges kiesést. Elméletileg hazai pályán nem okozhat nagy problémát a csapatnak az egygólos hátrány ledolgozása, ám jelenlegi formáját látva korántsem vagyunk benne biztosak, hogy képes lesz kiharcolni a továbbjutást. Márpedig óriási blama lenne, ha Luis Enrique címvédő gárdája már a legjobb tizenhat között kiesne.

A Villarreal elleni mérkőzést követően Gerard Piqué, a barcelonaiak védője állítólag kikiabált a lelátón ülő ligaelnöknek, Javier Tebasnak, hogy látta-e, milyen bírói tévedések sújtották csapatát. A hátvéd a Bilbao és a vasárnapi találkozó után is úgy vélte, több tizenegyest nem adtak meg nekik. Ettől függetlenül nem lehet azt mondani, hogy ez lenne a botladozás oka. Két szezonnal ezelőtt a Barca kilenccel kevesebb gólt kapott, mint a jelenlegiben, s bár az előző idényben csak kettővel kevesebbszer kapitulált tizenhét forduló után, így is néggyel több pontja volt (illetve a Real Madrid rosszabbul teljesített, mint most).

A harmincöt pontos Barcelona az elmúlt hat bajnokijából mindössze kettőt nyert meg, négyszer döntetlent játszott, legutóbb a 2007–2008-as szezonban szerzett ennél kevesebb pontot tizenhét játéknapot követően, abban az idényben a Real Madrid végzett az élen.

Amíg a kupában javíthat a katalán együttes (szerdán Barcelonában lesz a Bilbao elleni párharc visszavágója), a Bajnokok Ligájában pedig továbbjutott csoportjából, egyre távolabb kerül a bajnoki címvédéstől. A tabella harmadik helyén álló Barca hátránya jelenleg öt pont az éllovas, a ligában tavaly február vége óta veretlen Real Madriddal szemben, a fővárosiak ráadásul egy mérkőzéssel kevesebbet játszottak, és a két csapat formáját elnézve nem úgy tűnik, hogy leadják előnyüket.

Mint ismert, a katalánok a Bilbaótól elszenvedett 2–1-es kupavereséggel nyitották az évet, majd a hétvégén csak 1–1-et játszottak a Villarreallal a bajnokságban, és a világbajnok bekk mindkét alkalommal a játékvezetők hibás döntéseire hívta fel a figyelmet a találkozó után, miközben a gyengébb szereplés okai jóval összetettebbek.

„Gerard Piqué az új José Mourinho” – írta Roberto Gómez a Marca internetes oldalán. Nem véletlenül, miután a Barcelona védője az utóbbi időben rendszeresen a bírókra mutogat, elsősorban őket hibáztatva a csapat botlásaiért.

Blama lenne a Barcelona nyolcaddöntős kiesése a Király-kupában.

A Barcelona 2–1-es vereséget szenvedett az Athletic Bilbao vendégeként a labdarúgó spanyol Király-kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.

A billentyűknél: B. J.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A BARCELONA–ATHLETIC BILBAO SPANYOL KIRÁLY-KUPA-MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!