Király-kupa: vereség és búcsú – a Villarrealnak itt sem megy

2019.01.17. 22:57
A Real Sociedad hazai pályán 2–2-es döntetlenre végzett a Betisszel a spanyol labdarúgó Király-kupában a legjobb 16 között rendezett párharc visszavágóján, így idegenben szerzett gólokkal a sevillai együttes jutott be a negyeddöntőbe.

A baszk alakulat nagyjából nyolc percig továbbjutásra állt, miután korábbi játékosa, Sergio Canales találatát követően fordított, ám Loren egyenlítő gólja a 70. percben a Betis továbbjutását eredményezte.

A sevillai csapat a Real Madrid, a Getafe, a Sevilla, a Valencia és a Girona után hatodikként jutott be a negyeddöntőbe.

A felsorolt együttesekhez hetedikként az Espanyol csatlakozott, amely 3–1-es hazai sikerével búcsúztatta a kupából a bajnokságban is gyengélkedő, kieső helyen álló Villarrealt. A barcelonai egylet 2013 novembere óta először kapott egy mérkőzésen két tizenegyest, és ahogy akkor a Rayo Vallecano, úgy most a „sárga tengeralattjáró” ellen is gólra váltotta mindkettőt.

SPANYOL KIRÁLY-KUPA
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
Real Sociedad–Real Betis 2–2
(Zubeldia 40., Merino 62., ill. Canales 37., Loren 70.)
Továbbjutott: a Real Betis, 2–2-es összesítéssel, idegenben szerzett gólokkal

Espanyol–Villarreal 3–1 (P. Piatti 34. – 11-esből, Borja Iglesias 37., 74. – az elsőt 11-esből, ill. Chukwueze 42.)
Továbbjutott: az Espanyol, 5–3-as összesítéssel