Király-kupa: a Real megverése lendületet adott a Betisnek

2012.11.27. 21:18
A Real Betis a Real Madrid elleni, szombati 1–0-s siker után „fordított” a spanyol Király-kupában: 3–0-ra győzött a Valladolid ellen a visszavágón, és ezzel bejutott a nyolcaddöntőbe.

A 27. percben Antonio Amaya csúsztatott a kapuba szöglet után, majd a második félidőben Rubén Castro lőtt a kapuba egy visszapasszolt labdát. A hajrában a vendégeket erősítő Carlos Penáról pattant a Valladolid kapujába a labda.

Az Osasuna 2–0-ra győzött a Sporting Gijón ellen, így 2–1-es összesítéssel továbbjutott hazai pályán.

Két élvonalbeli csapat azonban búcsúzott: a Rayo Vallecano az első meccsen elszenvedett vereség után otthon sem tudott nyerni a Las Palmas ellen, ahogy a Real Sociedad sem a Córdobával szemben, így 4–2-es összesítéssel búcsúzott.

SPANYOL KIRÁLY-KUPA
A 32 KÖZÖTT, VISSZAVÁGÓK
Betis–Valladolid 3–0 (Amaya, 27., Rubén Castro 62., Pena 86. – öngól)
Tj: a Betis, 3–1-es összesítéssel
Osasuna–Sporting Gijón (II.) 2–0 (J. Llorente 70., Rubén 76.)
Tj: az Osasuna, 2–1-es összesítéssel
Rayo Vallecano–Las Palmas (II.) 0–0
Tj: a Las Palmas, 1–0-s összesítéssel
Real Sociedad–Córdoba (II.) 2–2 (Griezmann 20., Agirretxe 85., ill. Kiko 66., Dubarbier 71.)
Tj: a Córdoba, 4–2-es összesítéssel