Király-kupa: a Barcelona nem bírt harmadik ligás ellenfelével

2016.11.30. 23:54
Carles Alená (jobbra) góllal debütált a Barcelona felnőttcsapatában (Fotó: AFP)
A Barcelona labdarúgócsapata 1–1-es döntetlent játszott Alicantéban a harmadosztályú Hércules vendégeként a spanyol Király-kupában a legjobb 16 közé jutásért zajló párharc első mérkőzésén.

Luis Enrique a Cillessen – Aleix Vidal, Borja López, Umtiti, Digne – Alená, Carbonell, Denis – Rafinha, Alcácer, Arda Turan kezdő tizenegynek szavazott bizalmat. A Barca B-ből felhívott Carles Alená, Alex Carbonell és Borja López is az első mérkőzését játszotta a katalánok felnőttcsapatában.

Ez a vegyes alakulat nem játszott túl gördülékenyen, olyannyira nem, hogy a második félidő elején a Hércules szerezte meg a vezetést: David Mainz a hasával továbbított a labdát bal oldali beadás után.
Gyorsan jött az egyenlítés, Carles Alena távoli lövésébe csak beleérni tudott a hazai kapus.

Csereként beállva debütált még a Barcelonában a 22 éves Nili, illetve a 21 éves Marc Cardona is, újabb gól azonban már nem került be a jegyzőkönyvbe. A Barcelona kényelmes helyzetből várhatja a december 21-i visszavágót, amelyet azonban nem vehet félvállról.

A katalán gárda tavaly is egy harmadik ligás csapat (Villanovense) otthonában játszott döntetlennel (0–0) kezdte meg szereplését a Király-kupában – hogy aztán meg sem álljon a végső győzelemig.

SPANYOL KIRÁLY-KUPA
A NYOLCADDÖNTŐBE JUTÁSÉRT, 1. MÉRKŐZÉSEK
Hércules (III.)–Barcelona 1–1 (Mainz 52., ill. Alená 58.)

KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
Guijuelo (III.)–Atlético Madrid 0–6 (Saúl 29. – 11-esből, Vrsaljko 45., Carrasco 49., 53., Correa 57., R. Núnez 85.)
Córdoba (II.)–Málaga 2–0 (Rodri 72., B. Domínguez 83.)
Granada–Osasuna 1–0 (Toral 52.)
UCAM Murcia (II.)–Celta Vigo 0–1 (S. Gómez 42.)
Toledo (III.)–Villarreal 0–3 (A. Jiménez 15. – öngól, Bakambu 20., Castillejo 81.)
Formentera (IV.)–Sevilla 1–5
(G. Gómez 26., ill. Ben Yedder 1., 74. – az elsőt 11-esből, J. Correa 15., 29., 43.)