Karanka: Simábban kellett volna nyernünk a Celta ellen

2013.03.11. 13:41
Ronaldo a 2013-as naptári évben már 19. alkalommal ünnepelhetett gólt (Fotó: Action Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban először van az első kettőben a Real Madrid ebben a szezonban, városi riválisa, az Atlético először nincs itt. Aitor Karanka, a Real Madrid másodedzője szerint együttese szerencsés volt, hogy a Celta Vigo nem büntette meg a sok kihagyott lehetőségért, Diego Simeone pedig nem kíván foglalkozni a játékvezető ténykedésével, miután az Atlético Madrid egy lesgyanús góllal kikapott a Real Sociedadtól.

Mint ismert, a királyi gárda vasárnap 2–1-re nyert idegenben, Cristiano Ronaldo duplájának köszönhetően. A Real nem fukarkodott a lehetőségekkel, 21 alkalommal veszélyeztette a házigazda kapuját, ennek fényében nem nevezhető kiemelkedőnek a helyzetkihasználás – pláne, hogy a portugál támadó második találatát tizenegyesből szerezte. Karanka szerint alakulhatott volna rosszabbul is a mérkőzés a fővárosiak számára.

„Az első 20-30 perc során az egész csapat szenvedett. Rögtön az elején volt pár lehetőségük, amelyeknél Diegónak kellett hárítani, aztán fokozatosan jöttünk fel. Előretolt védelemmel játszottak, ezt követően párszor lesre állítottak minket, és időbe telt megtalálni ennek az ellenszerét, aztán az utolsó negyedórában, majd a második félidő nagy részében a csapat kontrollálta a mérkőzést, és sok helyzetet dolgozott ki" – mondta a mérkőzés után Karanka.

„A probléma az, hogy bár eldönthettük volna a mérkőzést, a gólok nem jöttek, aztán a mérkőzés végén volt lehetőségük még egyenlíteni is. Szörnyű lett volna, ha ez sikerül, mert elég jó mérkőzést játszottunk, hogy kényelmesebben nyerjünk” – tette hozzá a Real Madrid másodedzője.

Az Atlético Madrid vezetőedzője, Diego Simeone szerint együttese jó kezdés után visszaesett a Real Sociedad ellen, a második félidő elején kapott gól visszavetette együttesét. A lesgyanús találatról nem kívánt beszélni, véleménye szerint együttesének csapatként kell javulnia, hogy ismét sikeres legyen.

Mint ismert, a „matracosok” hazai pályán 1–0-ra kikaptak a Primera División vasárnap esti mérkőzésén, így 13 sikeresen megvívott hazai bajnoki után először nem szereztek pontot az idényben.

„Az első 20 percben intenzív volt a mérkőzés – mondta Simeone a találkozót követően. – Úgy éreztük, hogy be fogunk találni, de aztán alábbhagyott az intenzitás. Nem tudtuk elég gyorsan mozgatni a labdát, és nem voltunk pontosak.”

„A második játékrészben ugyanez volt, de a gól visszavetett minket. Az utolsó harmadban nyomást gyakoroltak ránk, szűken játszottak, és kihasználták a lehetőségüket. Jó mérkőzést játszottak – méltatta ellenfelét Simeone, aki szerint csapatként kell javulniuk, hogy visszatérjenek a győzelmi ösvényre.

Az argentin mestert Xabi Prieto győztes góljáról is megkérdezték, amelynél, a visszajátszások alapján úgy tűnt, lesen kapta a labdát a Real Sociedad játékosa. Simeone diplomatikusan kitért a válasz elől, mondván, nem foglalkozik a játékvezető ítéletével.

STATISZTIKAI ÉRDEKESSÉGEK

• Sorozatban hatodszor nyert Vigóban bajnokit a Real, ráadásul a legutóbbi három alkalommal egyaránt 2–1-re. A Celta nyeretlenségi sorozata otthon 2001 óta tart a királyi gárda ellen – már ami a bajnokságot illeti, a két együttes ugyanis a Király-kupa mostani kiírásában is találkozott, és akkor a vigóiak otthon 2–1-re nyertek, mielőtt 4–0-ra kikaptak Madridban.

• Cristiano Ronaldo 12. bajnoki gólját szerezte 2013-ban, a legutóbbi két szezonban pedig 32 idegenbeli mérkőzésen 33-szor volt eredményes.

• A portugál világklasszis minden sorozatot figyelembe véve már 19. idei gólnál tart, amivel ő a legeredményesebb 2013-ban – Lionel Messi 16-tal a második.

• Cristiano Ronaldo 53. dupláját szerezte a Realban, csapata mérlege, amikor ő kétszer volt eredményes: 52 győzelem, egy döntetlen – 2012. október 7-én a Barcelona otthonában 2–2-re végzett a madridi csapat.

• A Real 2013-ban a 8. sikerét aratta a bajnokságban, ezzel a Bayern Münchennel holtversenyben a legjobb az európai topligákat figyelembe véve.

• Az Atlético Madrid a szezon első 13 hazai bajnokiját kivétel nélkül megnyerte, most azonban kikapott – 2012 áprilisa óta (Real Madrid 1–4) először szenvedett otthon vereséget a bajnokságban – , ezzel pedig elbukta a második helyét. A Real az idény kezdete óta először van az első kettőben, az Atlético először nincs.

EMLÉKEZTETŐ – SPANYOL PRIMERA DIVISIÓN
27. FORDULÓ, VASÁRNAPI MÉRKŐZÉSEK
Atlético Madrid–Real Sociedad 0–1
(Prieto 53.)
Celta Vigo–Real Madrid 1–2 (Aspas 63., ill. C. Ronaldo 61., 71. – utóbbit 11-esből)
Levante–Getafe 0–0
Athletic Bilbao–Valencia 1–0