Gamper-kupa: Messi duplázott, újra a Barcelonáé a serleg

2016.08.10. 22:35
Luis Suárez és Lionel Messi – elkezdték… (Fotó: fcbarcelona.com)
Lionel Messi két góljára alapozva a Barcelona 3–2-re legyőzte a Sampdoriát szerda este a katalán csapat hagyományos nyári labdarúgótornáján, a klub alapítójáról elnevezett Gamper-kupán.

Lionel Messi fej fölött visszaemelt labdájából Luis Suárez fejelte a vezető gólt, majd következett maga az argentin: a kapust kicselezve növelte az előnyt. A genovaiak szépítő gólját a meccs emberének megválasztott Messi szabadrúgásból válaszolta meg, és bár az utolsó szó az olasz csapaté volt, a Barcelona győzött 3–2-re.

A Sampdoria harmadszor vett részt a Barcelona hagyományos nyári idénynyitóján: 1997-ben 2–2 után a Barca tizenegyesekkel nyert, míg 2012-ben a Samp győzött 1–0-ra. A két klub 24 évvel ezelőtt BEK-döntőt vívott, a Wembleyben Ronald Koeman gólja döntött a katalánok javára (1–0).

Az először 1966-ban kiírt – 1996-ig négy csapatot felvonultató – tornát a Barcelona 39. alkalommal nyerte meg. Az egyszeres győztesek között egy magyar klub is található, az Újpest (1970).

JOAN GAMPER-KUPA
BARCELONA (spanyol)–SAMPDORIA (olasz) 3–2 (3–1)

Barcelona, Camp Nou, 72 334 néző
BARCELONA: Bravo (Masip, 31., Ter Stegen, 60.) – S. Roberto (Al. Vidal, a szünetben), Piqué (Umtiti, 60.), Mathieu (Mascherano, 31.), Digne (Cámara, 60.) – Rakitic (D. Suárez, 60.), Busquets (Samper, 77.), Iniesta (André Gomes, 60.) – Messi (Munir, 77.), L. Suárez, Arda Turan