La Liga: Messi visszatért, és kilőtte a rövid felsőt – videó

2016.10.15. 17:56
Lionel Messi góllal tért vissza sérülése után a Barcelona labdarúgócsapatába. A katalánok 4–0-ra nyertek a Deportivo la Coruna ellen a spanyol labdarúgó-bajnokság szombat délutáni meccsén.

A Barcelona Rafinha két góljával gyakorlatilag a 36. percre eldöntötte az összecsapás sorsát. A brazil középpályás először duplázott a katalán csapatban.Rafinha két góljával gyakorlatilag a 36. percre eldöntötte az összecsapás sorsát. A brazil középpályás először duplázott a katalán csapatban.

A szünet előtt Luis Suárez is betalált még, az 55. percben pedig annak örülhettek a hazai nézők, hogy sérülése után újra pályára lépett Lionel Messi. Az argentin három perccel később gólt szerzett, a második gólpasszát kiosztó Neymar forintos (vagy inkább eurómilliós?) labdája után. Messi 2013 májusa óta először volt eredményes hazai bajnokin csereként beállva. 4–0

Gerard Piquéről is érdemes megemlékezni, hiszen a védő 250. bajnoki mérkőzését játszotta a Barca színeiben. A találkozó végén pedig valamiért összeveszett Neymarral.

Összefoglaló

SPANYOL LA LIGA
8. FORDULÓ

Barcelona–Deportivo La Coruna 4–0 (Rafinha 21., 36., L. Suárez 43., Messi 58.)

KÉSŐBB
18.30: Atlético Madrid–Granada (Tv: Sport2)
20.45: Betis–Real Madrid (Tv: Sport2)

KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
Leganés–Sevilla 2–3 (Timor 67., Szymanowski 69., ill. F. Vázquez 25., Nasri 58., Sarabia 85.)

1. Atlético Madrid 8 5 3 21–3 +18 18
2. Real Madrid 8 5 3 22–8 +14 18
3. Sevilla 8 5 2 1 16–12 +4 17
4. Barcelona 8 5 1 2 26–10 +16 16
5. Villarreal 7 3 4 9–4 +5 13
6. Las Palmas 8 3 3 2 16–13 +3 12
7. Athletic Bilbao 7 4 3 10–8 +2 12
8. Eibar 7 3 2 2 9–7 +2 11