A Barcelona nyerte meg a Spanyol Szuperkupát

2013.08.28. 22:55
Lionel Messi (jobbra) 11-esből sem tudott betalálni (Fotó: Reuters)
A Barcelona labdarúgócsapata hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott az Atlético Madriddal a Spanyol Szuperkupa visszavágóján, így 1–1-es összesítéssel, idegenben szerzett góllal elhódította a trófeát, története során tizenegyedszer. Lionel Messi a 89. percben tizenegyest hibázott az akkor már tíz emberrel játszó fővárosiak ellen.

Idegenben 1–1-es döntetlent ért el a Barcelona az Atlético Madrid ellen a spanyol Szuperkupa első mérkőzésén, Neymar megszerezte első találatát tétmérkőzésen új klubjában, de mégis keserű szájízzel gondoltak vissza a katalánok erre a találkozóra, mert Lionel Messi izomsérülése kiújult. Vasárnap nem is lépett pályára a Málaga elleni idegenbeli bajnokin (amelyet a Barca 1–0-ra megnyert), de az argentin klasszis felépült, és az Atlético elleni visszavágón már ismét helyet kapott a csapatban, mégpedig Neymar mellett, aki először kezdhetett a katalánokhoz igazolása óta.

Ahogyan azt várni lehetett, az Atlético megszállta 16-osa környékét és olyan elszántan védekezett, mintha tíz Pablo Simeone lett volna a pályán, a hazaiak labdabirtoklási aránya pedig néha az egeket verdeste. A vendégek kevés veszélyes kontrát vezettek, de az egyik ilyen alkalmával Jordi Alba lerántotta a kapura törő Diego Costát, ám megúszta a kiállítást, mert lesről indult a támadó. Az első félidő utolsó harmada csak két helyzetet tartogatott, egy nagyobbat és egy kisebbet: előbb Victor Valdés védett hatalmasat Arda Turan lövése után, majd Alexis Sánchez fejelte közelről a léc fölé Messi beadását.

Miranda gyötri Neymart

A fordulást követően több mint tíz percet kellett várnunk az első szép jelenetsorra: Valdés védett ismét nagyot, ezúttal David Villa okos tekerését vadászta le a bal alsó előtt. Gyűrték, gyűrték egymást a felek, a vendégek szinte önkívületi állapotban védekeztek, Filipe Luís egyenesen világklasszisként, miközben Gerardo Martino Pedrót és Andrés Iniestát is bevetette.

A hajrára fordulva kezdett végképp eldurvulni a mérkőzés, és éppen Filipe Luís állt ki piros lappal, majd a már lecserélt Arda Turan is kapott egyet. A kettő között Messi büntetőt hibázott, de ez is belefért: történelme során 11. alkalommal nyert spanyol Szuperkupát a Barcelona, Martino és Neymar megszerezte első barcelonai trófeáját.

Simeone küzdeni már megtanította övéit, efelől senkinek sincs kétsége, de kamikaze-harcmodorral csak kisebb csatákat lehet nyerni, háborút nem.

Barcelona 0-0 Atletico Madrid 28.08...by ourmatch

90. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

Négy perc a ráadás, ennek örömére egy szurkoló berohan a pályára. Kivezetik.

90. perc A lecserélt Arda Turan beszól a játékvezetőnek, kap egy pirosat, majd megindul a török a pályának. Szerencsére lefogják.

89. PERC LIONEL MESSI BALLAL A LÉCRE LŐ! A labda onnan jócskán a gólvonal elé pattan.

89. perc Leo Baptistao a pályán. Koke ment le.

88. perc BÜNTETŐ A BARCÁNAK, MIRANDA LÖKI HÁTULRÓL PEDRÓT AZ ÖTÖSÖN. Sárga a reklamáló Juanfrannak.

85. perc Diego Costa löki Alvest, sárga, a brazilt közben suttyomban hátba tapossa Godín...

84. perc Cristian Rodríguez be, Villa le.

82. perc Röppent a sárga is, Gabinak.

80. perc Kupaktanács a pályán, majd Filipe Luís kap egy pirosat! Lekönyökölte a jobb oldalon Dani Alvest, mint kiderült.

73. perc Andrés Iniesta váltja Fabregast.

72. perc Adrián López be, Turan le.

70. perc
Pedro az ötösön Alves beadása után, de a ma világklasszisként játszó Filipe Luís sarokkal elpöccinti előle a labdát.

67. perc
Neymar lő az ötös bal sarka elől, de visszafelé tart a labda saját térfele felé, majd Messi elől mentenek a középső védők, végül Piqué tüzel a kapu fölé a 16-os környékéről.

65. perc Sánchez hagyja el a játékteret, Pedro váltja.

64. perc
Luís ment szépen Messi elől a bal sarok előtt.

62. perc
Az önkívületi állapotban lévő Godín rúgja el Fabregas elől a labdát az ötösön.

56. perc Ismét Valdés-bravúr, a bal alsóból kap most ki egy 14 méteres, jobblábas David Villa-lövést.

54. perc Gerard Piqué buktatja a balon nekilóduló Filipe Luíst, sárga.

53. perc
Courtois kap le a levegőből egy bal oldali Xavi-beadást.

50. perc
Miranda ment fejjel az ötös és Neymar elől Daniel Alves jobb oldali beadása után.

46. PERC FOLYTATJUK!

Csere nincs.

74.536 néző a Camp Nouban.

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

43. perc
Messi bal oldali beadását Sánchez fejeli a léc fölé az ötös túlsó sarkától. Helyzet volt ez is!

42. perc
NAGY VÉDÉS! Turan játssza magát tisztára, kissé balról jobbal lő, 10 méterről, Valdés elképesztő nagy vetődéssel kikapja a labdát a bal alsó elől!

37. perc
És még kettő: Courtois ment az ötös bal sarkánál lábbal Messi elől, a kipattanót Fabregas fejeli rá, de a belga ölébe.

Az első komolyabb védés ma.

35. perc
Costa lőhetne kapura balról, 12 méterről, de Piqué ügyesen kitolja, lekészít így a támadó Kokének, aki jobbal 16-ról lő, de a bal alsó előtt véd Víctor Valdés, vetődve.

30. perc Messit ismét felrúgja Turan, Sergio Busquets sárgát reklamál. Kap is egyet, reklamálásért.

29. perc
Egyben szabadrúgás 19-ről. Filipe Luís a labda mögött, ballal lő, de a közönség visszaszolgáltatja a játékszert.

28. perc Cesc Fabregas
kap egy sárgát, mert elrúgja a labdát becsúszva Costa elől...

26. perc Koke lebirkózza Messit, sárga.

22. perc
Neymar esernyőzik, de Juanfran szereli, majd Albát akasztja a balon Diego Godín, de megússza sárga nélkül. A szabadrúgást Messi lövi, a sorfalban kebelbarátja, David Villa hárít.

21. perc
Nagy mázli! Jordi Alba lerántja a kapura törő Diego Costát, de már les.

18. perc
Neymar kicselezi Filipe Luíst, majd térdre rogy, közmeglepetésre.

Van olyan perc, amikor kétszer is átmegy az ellen térfelére a Madrid.

Izgalmas Ki mint rúg-verseny a pályán, a célpont természetesen Messi. Mintha Arda Turan vezetne három találattal.

9. perc
Helyzet! Jordi Alba iszkol a balon, beadását minden védő elvéti, ez meglepi Alexis Sánchezt is, aki az ötös túlsó sarkán jobbal kacskán találja el a játékszert.

7. perc
Micsoda mentés! Sergio Busquets passzol gyönyörűen Messi elé, aki ballal lő az ötös elől, de érkezik Filipe Luís, és becsúszva szereli az argentint.

5. perc
Thibaut Courtois kap le az ötösön egy jobb oldali Messi-beadást Gerard Piqué fejéről.

2. perc
Juanfran ment Neymar elől a 16-os előtt.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Mindkét csapat hagyományos, klasszikus szerelésében.

A hírek szerint Lionel Messi átállt a sötét oldalra...

Az első mérkőzésen
a bajnoki címvédő Barcelonát fogadta a kupagyőztes Atlético a Vicente Calderón Stadionban, és az összecsapás 1–1-es döntetlenre végződött, David Villa és Neymar találataival.

Egy kis örökmérleg: 157 találkozó, 70 barcelonai és 51 madridi siker, 311 illetve 240 rúgott góllal.