A Real Madrid 0-1 után ébredt a Bernabéuban

2010.03.20. 22:11
Háromszor ünnepelhettek gól után a madridiak a Bernabeuban a Gijón ellen (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 27. fordulójában a listavezető Real Madrid a Bernabéu Stadionban kétgólos különbséggel nyerte a Sporting Gijón elleni soros bajnokiját. A vendégek egy félidőn keresztül kifejezetten jól tartották magukat és a lépést bajnokaspiráns ellenfelükkel. A szünet után a vezetést is megszerezték, de ezzel mintha csak saját maguknak okoztak volna fejfájást, felpiszkálták az addig álmos oroszlánt, amely nem kegyelmezett...

Nagyon jó iramot hozott az első félidő, a középcsapatok közé sorolható Gijón lelkes, fegyelmezett és szervezett játékával majdhogynem el tudta tűntetni azt az óriási tudásbeli különbséget, amely elválasztja a Real Madridtól. A vendégek egyáltalán nem álltak be védekezni, bátran felvállalták a nyílt játékot. Azzal alighanem ők is tisztában voltak: öngyilkossággal egyenértékű lenne számukra, ha odaengednék a madridiakat a már közvetlen gólveszélyt jelentő területre.

A házigazdák az első felvonásban mentek, akartak, hozták szokásos, gólra törő, céltudatos formájukat, a nagyobb helyzetek is előttük adódtak, ráadásul azok számában szintén ellenfelük fölé nőttek, viszont sorra maradtak ki a lehetőségek. Ez pedig a futballban már többször megbosszulta magát, nem volt ez másként ezúttal sem.

SZAVAZÁS

Ki nyeri a Primera División 2009–10-es idényét?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Az 53. percben David Barral igencsak lesgyanús körülmények között kapott kiugratást, két igazítás után aztán éles szögből Iker Casillas „szeme közé" lőtte a labdát, meglepetésre vezetést szereztek a vendégek. (0–1)

Nem sokáig késett a Real Madrid válasza, amely rosszul érezhette magát a kapott gól és a lesgyanús körülmények miatt. Cristiano Ronaldo az 54. percben szúrt rá keményen egy távoli szabadrúgást, a labda középre tartott ugyan, de Juan Pablo csak ütni tudta. A kipattanót Rafael van der Vaart szelídítette meg – a vendégek egy emberként reklamálták a holland esetében a kezezést, nem is minden alap nélkül –, majd bombázott a Gijón hálójába. (1–1)

Őrült pillanatok voltak ezek: az 57. percben már a Realnál volt az előny. Jobb oldali szögletet a kapu előtt Cristiano Ronaldo csúsztatott meg fejjel, majd a hosszúra, üres területre belépő Xabi Alonso bizarr reflexmozdulattal közelről a hálóba stukkolt. (2–1)

És még nem volt vége, csupán tizenegy perces – már-már – szokatlan hosszú gólcsend következett. Ezt a hetek óta gólerős formában játszó Gonzalo Higuaín törte meg, amikor középen nagy lendülettel betört a vendégek védelmébe, majd a tizenhatoson belülre érve ballal kilőtte a kapu jobb oldalát. (3–1)

A vendégek ezt követően megpróbálkoztak a lehetetlennel, utolsó erőtartalékaikat mozgósítva ellentámadásba lendülni, de az amúgy jó ötlet nem párosult kellő hatékonysággal. Játékukban ekkor már nem volt benne az erő, a frissesség és a gól sem. Nemhogy a fordításhoz szükséges három, vagy az egyenlítéshez elégséges kettő, hanem az az egy sem, amellyel szépíthettek volna a különbségen.

A Gijón az eredmény alapján úgy tűnhet, sima, egyértelmű vereséget szenvedett, mégis minden dicséretet megérdemel, mert emberesen állta a megpróbáltatásokat, és emelt fővel hagyhatta el a Bernabéut. A Real Madrid egy félidőn magán hordozott kábultságát a vendéggóllal tudta ledobni magáról, és összességében nagyobb görcsösség nélkül jutott újabb három ponthoz.

A Real Madrid 22. mérkőzését nyerte meg a bajnokságban, a tizennegyediket hazai pályán, a Bernabéuban továbbra is makulátlanok a királyiak: még pontot sem vesztettek. Tizenegyedik vereségét szenvedte el a Gijón, tizenharmadik idegenbeli fellépésén a nyolcadikat.

PRIMERA DIVISIÓN
27. FORDULÓ
Real Madrid–Sporting Gijón 3–1 (Van der Vaart 55., Xabi Alonso 57., Higuaín 68., ill. Barral 53.)
Espanol–Sevilla 2–0 (Osvaldo 8., 60.)
 KORÁBBAN:
 Xerez–Tenerife 2–1 (Bermejo 7., Aythami 15., ill. Nino 49.)
 Deportivo–Valladolid 0–2 (Alemán 40., Medunjanin 90.)
 Athletic Bilbao–Getafe 2–2 (Orbaiz 13., Llorente 80. – 11-esből, ill. Del Moral 32., León 86.)