A Barca a hajrában csikarta ki a győzelmet

2012.09.23. 00:05
Messi a szokottnál idegesebben futballozott, végül a győzelemnek örülhetett (Fotó: Action Images)
Az élvonalbeli spanyol labdarúgó-bajnokság 5. fordulójában a Barcelona hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Granadát. A találkozón egészen a 87. percig tartotta a gól nélküli döntetlent a vendég együttes, ekkor azonban érkezett Xavi...

Kissé álmosan kezdte a Granada elleni találkozót a Barcelona. Természetesen a katalánok játszottak fölényben, de magukhoz képest igen kevés helyzetet alakítottak ki. Aztán az első játékrész utolsó negyedórájában már nagyon törte a vendégjátékosok hátát a kapu, de rendre lezárták a „célterület” felé vezető utat.

Lionel Messinek vagy négy helyzete is volt, de a Granada védői minden hazai próbálkozásba bele tudtak érni. Pedig David Villa és Thiago is próbálkozott – sikertelenül. A másik oldalon egy említésre méltó esemény történt: Guilherme Siqueira lövését szépen védte Victor Valdés.

Pedig a Barcelona a mérkőzés előtt 18-szor fogadta a Granadát a bajnokságban, s ezeken a meccseken 69–18 volt az összesített gólkülönbség – természetesen a katalánok javára. Ráadásul Messi igazán szeret a Granada kapusa ellen futballozni: Tono kilencszer szedhette ki Primera División-meccsen a hálójából a labdát az argentin lövése után.

A második félidőben nagyobb fordulatszámra kapcsolt a bajnokságban eddigi négy meccsét megnyerő Barca, de a hőn áhított találat csak nem akart megszületni.

A 76. percben óriási helyzetbe került Cesc Fabregas, aki a kapuval szemben 13 méterről lőhetett, de Tono hatalmas bravúrral védett. Majd három perccel később még nagyobbat Xavi hasonló lehetőségénél...

Hihetetlenül nyomott az utolsó negyedórában a Barcelona, ennek ellenére megvolt a lehetősége a vendégeknek a győztes találat megszerzésére: a 85. percben azonban Fabian Orellana Valdésba rúgta ziccerben a labdát, ez pedig nagyon megbosszulta magát.

Ami nem ment ugyanis végletekig kijátszott helyzetből, az ment egy „közép-távoli” lövésből: Xavi a tizenhatos vonaláról, egy pattanás után jobbal hatalmas kapufás gólt ragasztott a 87. percben, ami után felrobbant a Camp Nou közönsége.

A találat gyakorlatilag el is döntötte a három pont sorsát, az, hogy Messi bepassza után a 90. percben Borja Gómez a saját kapujába segítette a labdát, már csak hab volt a tortán. Mármint hazai részről.

Megszenvedett érte a Barcelona, de ötödik meccsét is megnyerte a bajnokságban.

BARCELONA–GRANADA 2–0

SPANYOL PRIMERA DIVISIÓN
5. FORDULÓ
FC Barcelona–Granada 2–0 (Xavi 87., Borja Gómez 90. – öngól)
KORÁBBAN
Betis–Espanyol 1–0 (Paulao 18.)
Celta Vigo–Getafe 2–1 (A. Fernandez 57., Pak Csu Jung 68., ill. Barrada 59)
Real Zaragoza–Osasuna 3–1 (Postiga 4., Copovi 45. – öngól, Apono 71., ill. Armenten)
1. FC Barcelona 5 5 14–3 +11 15
2. Málaga 4 3 1 6–2 +4 10
3. Betis 4 3 1 8–5 +3 9
4. Mallorca 4 2 2 5–3 +2 8
5. Sevilla 4 2 2 4–2 +2 8
6. Atlético Madrid 3 2 1 9–4 +5 7
7. Rayo Vallecano 4 2 1 1 6–5 +1 7
8. Deportivo La Coruna 4 1 3 7–5 +2 6