Röplabda: Szerbia drámai meccsen lett női világbajnok

2018.10.20. 15:13
Véget ért Japánban a női világbajnokság, amelynek döntőjét az esélyesebbnek tartott, kétszer is hátrányba kerülő Szerbia nyerte meg öt játszmában Olaszország ellen.

Egyértelműen az olaszok kezdték jobban a meccset, s végig négy-öt pontos előnyben végül meg is szerezték a vezetést egy 25:21-es játszmával. Ugyan a szerbek könnyen egyenlítettek (25:14), de aztán a harmadik, szoros szettet megint az olaszok nyerték 25:23-ra, s így karnyújtásnyira kerültek második vb-aranyuktól. Azonban az Európa-bajnok szerbek nem adták fel, megint egyenlítettek (25:19), a döntő szettet pedig, ha nem is simán, de végül 15:12-re megnyerték, s így első világbajnoki címüket ünnepelhették.

A bronzérmet az olimpiai bajnok kínaiak nyerték, miután három szettben felülmúlták a hollandokat, míg az ötödik hely a világbajnoki címvédő amerikaiaké lett, akik a házigazda japánokat győzték le 3:1-re.