Röplabda: ötszettes siker idegenben, az El-elődöntő első meccsén

2015.09.03. 20:43
Nagy küzdelemben, de végül Görögországban is győzött válogatottunk (Fotó: cev.lu)
Csütörtök este Megalopoliszban, a magyar női röplabda-válogatott Görögország ellen lépett pályára, az Európa-liga elődöntőjében. A mieink idegenben már 2:0-ra is vezettek, végül 3:2-s győzelmet arattak, s hatalmas lépést tettek a döntőbe kerülés felé. Az Európa-bajnokságra készülő magyar csapat sorozatban hatodik meccsén nem talált legyőzőre.

GÖRÖGORSZÁG–MAGYARORSZÁG 2:3 (–24, –19, 22, 23, –11)
Megalopolisz, 1000 néző
. Vezette: Bernaola (spanyol), Markelj (szlovén).
Görögország: Vaszilantonaki 21, Lampruszi 7, Merteki 3, Csantava 6, Giota 15, Hrisztodulu 1. Cserék: Artakianu, (liberó), Keleszidu, Vergidu 2, Kioszi 15, Nomiku 11. Szövetségi kapitány: Ioannisz Kalmazidisz.

Magyarország: Tálas 5, Szakmáry 17, Dobi 17, Széles 2, Sándor 22, Pallag 16. Cserék: Kötél D., Lévai (liberók), Kötél Zs., Szabó A., Vacsi 5, Szombathelyi. Szövetségi kapitány: Jan De Brandt
Az eredmény alakulása: I. játszma: 8:6, 12:6, 16:10, 19:13, 20:19, 21:22. II. játszma: 1:4, 4:10, 12:16, 15:16, 15:21, 19:24. III. játszma: 3:8, 10:9, 11:16, 16:17, 22:21. IV. játszma: 8:2, 10:7, 11:11, 18:12, 24:19. V. játszma: 1:4, 2:7, 5:8, 6:10, 8:10, 10:14.

Ioannisz Kalmazidisz: - A meccs elején mi irányítottuk a játékot, de a hajrában hullámvölgybe kerültünk, és mivel aztán elvesztettük a szettet, nehéz volt kikerülnünk belőle. A harmadik és a negyedik játszmában jól támadtunk és védekeztünk, az ötödiket viszont rosszul kezdtük, s erre ráment a meccs. De nincs még vége a párharcnak, a magyaroknál az előny, a visszavágón azonban mindent megteszünk majd a továbbjutásért.

Jan De Brandt: - Kettős érzések vannak bennem: egyrészt boldog vagyok a győzelem miatt, másrészt csalódott, mert 3:0-ra is nyerhettünk volna. De a csalódottságom sokkal kisebb, mint a boldogságom.

Pallag Ágnes: - Tegnap születésnapom volt, ma pedig a bátyám doktorált le, a mostani győzelem már a hab volt a tortán. Azt is megmutattuk, hogy mekkora a szívünk, hiszen az első játszmát is nagy hátrányból fordítottuk meg, aztán pedig az ötödik szettben is a helyén volt.

A visszavágóra szeptember 6-án, vasárnap, Szombathelyen kerül majd sor. Ha a mieink ott bármilyen arányban nyernek, akkor döntőbe kerülnek. 3:2-es görög sikernél aranyjátszma következik, 3:0-s, vagy 3:1-es vendéggyőzelemnél a görögök jutnak tovább.